Gelibolu’da arsa fiyatları 4 kat arttı

0

İstanbul’a kurulan üçüncü Boğaz Köprüsü ve İzmit Körfez Geçişi Projesi’yle birlikte ulaştırma sektörünün üçüncü büyük yatırımı olan Çanakkale Boğazı Köprü Geçiş Projesi de devam ediyor. Daha önce 2015 sonunda yapılacağı duyurulan köprü ihale­sinin, bu yılın içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Bölge, arazi yatırımcılarının adeta istila­sına uğradı. Köprünün kuru­lacağı bölge olarak, Avrupa yakasında Gelibolu ilçesinin 7.5 kilometre güneyindeki Sütlüce Köyü ile Anadolu yakasındaki Lapseki ilçesinin 2.5 kilometre güneyindeki Şekerkaya mevkii arası olarak belirlendi.

FİYATLAR HIZLA ARTIYOR

Çanakkale’ye yapılacak olan köprü projesi, köprünün kurulacağı Gelibolu bölgesinde heyecana neden oldu. Köprünün Avrupa yakasındaki ayaklarının kurulacağı Gelibolu ise şu anda gayrimenkul açısından adeta altın çağını yaşıyor. İlçe­de, şu anda tüm gayrimenkul türlerinin hızlıca el değiştirdiği belirtiliyor

Gelibolu ve çevresindeki köylerde ara­zilerin köprü söylentisi ve basında bu yönde çıkan haberlerin ardından sonra değer kazanmaya başladığına işaret ediliyor. Bunun yanı sıra Gelibo­lu’nun özellikle iki yakanın birleşim noktası olması nede­niyle de önem kazanıyor. Bu nedenle köprü güzergahında yer alan her noktadaki tüm arsa ve araziler, günden güne değer kazanıyor. Ancak arsa sahipleri, değer artışının çok daha fazla olacağı beklentisinden hareketle, arazilerini satmak istemiyor.

ARAZİLER DÖRT KAT DEĞERLENDİ

İlçede, iki yıl önce metrekaresi 50 ila 300 lira arasında olan yüzde 5-40 imarı olan araziler, aradan geçen süre içinde yaklaşık dört kat değerlenerek, bugün 125 ila 800 lira arasında bir fiyatla satılabilecek konuma geldi. Gelibolu’daki emlakçılar, arsa açısın­dan en çok değerlenen bölgeler olarak Sütlüce, Bayırköy ve Bolayır gösteriyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın