2020 Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi Başvuru, Başvuru İptali ve Faiz Oranları!

0

Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylerin emekli olduğunda daha rahat bir yaşam sürdürebilmesini amaçlayan, dolayısıyla çalışma döneminde banka ya da banka gibi finans kuruluşları aracılığı ile geleceğine birikim yapmayı sağlayan bir sistemdir. Devlet tarafından desteklenen bu sistemde katılım otomatik, fakat zorunlu değildir. Dolayısıyla bugün çalışmakta olan her birey maaş aldığı bankanın Bireysel Emeklilik Sistemine otomatik olarak katılım sağlamaktadır. Bu kapsamda Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi de, maaş müşterileri ve diğer müşteriler sunulan bireysel emeklilik sistemlerindendir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi, bireylere emeklilik döneminde ek gelir imkanı sağlamayı amaçlayarak, çalışma hayatında sahip olunan refah düzeyinin emeklilik döneminde de sürdürülebilmesi adına oluşturulan bir tasarruf ve yatırım sistemidir. Vakıfbank BES sayesinde bireyler, çalışma hayatı boyunca geleceğine yatırım yaparak, emekli olduğunda ek bir kazanç elde etme imkanı kazanmaktadır.

Tümüyle gönüllülük esasına dayalı olan Vakıfbank BES, katılımı otomatik olan, ancak zorunlu olmayan bir sistem olarak nitelendirilmektedir. Dolayısıyla sisteme dahil olan bireyin her daim Vakıf Emeklilik cayma hakkı sabittir.  Öte yandan bilindiğinin aksine Sosyal Güvenlik Sistemi gibi bir sistem değil, onu tamamlayıcı bir sistemdir. Bahsi geçen bu sistem ile gerçekleştirilen tasarruflar, alanında uzman olanlar tarafından yatırım fonlarına yönlendirilirken, bireylerin tercih ettiği fonlarda değerlenmektedir.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Başvuru ve İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bireysel emeklilik sistemi başvurusu bireylerin bizzat şubelere müracaat etmesi ile gerçekleştirilmektedir. Başvuru işlemini başlatarak sisteme dahil olan bireyler, iptal işleminde de aynı şekilde Vakıfbank bireysel emeklilik iptali talebinde bulunmak üzere bizzat şubelere müracaat etmektedir.

Ayrıca maaşını Vakıfbank’tan alan çalışanlar sisteme otomatik olarak dahil olurken, başvuruda otomatik olarak yapılmaktadır.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Faiz Oranları ve Getirisi

Vakıfbank bireysel emeklilik sisteminde faiz oranları ve getirileri, tercih edilen yatırım fonuna göre değişiklik göstermektedir. Sistemden elde edilecek olan getirinin hesaplanması için banka tarafından hesaplama aracı hizmeti sunulurken, ayrıca konu ile alakalı olarak detaylı bilgi edinebilmek için Vakıfbank bireysel emeklilik iletişim ile de hizmet verilmektedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın