Ana SayfaKrediler36 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri

36 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri
3

-

İhtiyaç kredisi, tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına nakit akışı sağlayan ve bankalar tarafından kullandırılan bir tür nakit akışıdır. Tüketiciler ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda diledikleri miktarda ve vadede ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir. 36 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisi de bu kredi türlerinden biridir.

36 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde nakit ihtiyacını karşılamak adına banka kredileri başvurusunda bulunan tüketiciler, çekecek oldukları kredi miktarını ve geri ödeme süresini kendi finansal durumlarına göre belirleyebilmektedir. Buna göre tüketiciler bankalara 36 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilmektedir.

Tüketicilerin bahsi geçen bu ihtiyaç kredisi başvurusunu değerlendirmeye alan hemen hemen her banka, 36 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisi kullandırabilmektedir. Bu krediyi kullandırmayacak olan bankalar ise, tüketicinin kredi notunun düşük olmasını gerekçe gösterebilmektedir.

36 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankalar, Türk bankacılık sektöründe rekabet içerisinde olmalarından ötürü, müşteri çekebilmek adına dönem dönem banka faizlerini kampanyaya sokmaktadır. Buna göre dönemsel olarak ve bankaya değişiklik gösteren banka faizleri en güncel hali ile şu şekildedir:

36 ay vadeli ihtiyaç kredisi için Ziraat Bankası yüzde 1,73, Vakıfbank yüzde 1,84, Halkbank (maaş müşterilerine özel) yüzde 1,63, QNB Finansbank yüzde 1,79, ING Bank ise yüzde 2,49 civarında banka faiz oranları uygulamaktadır. Bahsi geçen bu banka faiz oranlarına göre en uygun kredi veren banka Halkbank’tır.

36 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

36 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisi hesaplama işlemi, tüketicilerin banka kredileri kullanımında, çekecek olduğu 5 bin TL için aylık ne kadar taksit ödemesi gerektiği, dosya masrafı kredi tahsis masrafı gibi masrafların ne kadar tutacağı ve toplam geri ödemesinin ne kadar olacağı hakkında bilgi edinebilmek için yapılmaktadır. Kredi hesaplama işleminde ihtiyaç kredisi faiz oranları esas alınırken, örneğin; ING Bank’ta 5 bin TL ihtiyaç kredisi için yüzde 2,49 faiz uygulanmaktadır. Buna göre tüketicinin 36 ay boyunca aylık olarak ödeyeceği taksit tutarı 229 TL olurken, toplam geri ödeyeceği kredi ise 8 bin 229,96 TL’dir. Kredi tahsis ücreti ise 250 TL olacaktır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,259BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,412TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol