Ana SayfaDiğer İş İlanlarıTCDD Sözleşmeli Olarak Engelli Personel Alımı Gerçekleştirecek!

TCDD Sözleşmeli Olarak Engelli Personel Alımı Gerçekleştirecek!
T

-

T. C. Devlet Demir Yolları, yayımlamış olduğu bir iş ilanı ile kamu personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Engelli vatandaşlar arasından alım yapacak olan TCDD, toplamda 14 adet personel alımı gerçekleştirecek.

T. C. Devlet Demir Yolları, yayımlamış olduğu bir iş ilanı ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini belirtti. Yayımlanmış olan bu ilana göre toplamda 14 adet engelli personel alacak olan TCDD, söz konusu bu personelleri tren yolu hattı onarım bölümünde görevlendirecek. Üstelik İŞKUR tarafından alınacak olan bu personeller Alifuatapaşa 121 Yıl Bakım Şefliği, Çankırı 231 Yol Bakım Şefliği, Basmane 311 Yol Bakım Şefliği, Kemer 312 Yol bakım Şefliği gibi TCDD’nin çeşitli yol bakım şefliklerinde görev alacak.

İşe Alınacak Personellerden Ne Talep Edilecek?

Kamu iş ilanları arasında yer alan bu ilana göre, işe alınacak olan kamu personellerinde bazı şartlar aranacak. Örneğin; adayların Demir Hattı Bakım ve Onarıcısı sanat kolunda işe alınacak olan bu engelli işçilerde yük ve yolcu taşımacılığı ile beraber gerçekleştirildiği raylı sistemlerde yol bakım ve onarım alanında en az 6 ay çalışmış olma şartı aranan adaylarda, ayrıca SGK hizmet dökümü, öğrenim belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, T. C. Kimlik numarasının yazılı olduğu sicil kaydı, askerlik durum belgesi ve engelli raporu gibi çeşitli belgeler talep edilmektedir.

Kamu iş ilanları kapsamında bu ilanlara iş başvurusu gerçekleştirecek olan adaylar bahsi geçen belgeler ile beraber İŞKUR’a müracaat edecek. İŞKUR tarafından bildirilen nihai listede yer alan adaylara noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimi ve mülakat tarihi hakkında tebligat iletilecek.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?be129718-e353-4ca7-a5aa-7074912ef65d

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol