Diğer İş İlanları TCDD 73 Daimi Personel Alımı Gerçekleştirecek!

TCDD 73 Daimi Personel Alımı Gerçekleştirecek!

Son Güncelleme:

TCDD Taşımacılık A. Ş. Genel Müdürlüğü, yayımlamış olduğu bir ilan ile kamu personel alımları gerçekleştireceğini duyurdu. Yayımlanan bu ilana göre KPSS puanı ile toplamda 73 adet sürekli personel alımı yapacak olan TCDD, bu alımlarını İŞKUR aracılığı ile gerçekleştirecek.

TCDD Taşımacılık A. Ş. Genel Müdürlüğü yeni bir ilan yayımladı. Yayımlamış olduğu bu ilana göre devlet bünyesinde sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek olan T. C. Devlet Demir Yolları, toplamda 73 adet sürekli işçi alımı yapacak. Ankara, İstanbul, Sivas, Adana, Afyonkarahisar ve Malatya gibi illerde görevlendirilecek olan personellerin sanat kolu ise Makinist İşçi olacak. Üstelik İŞKUR aracılığı ile yapılacak olan bu alımlarda adaylar sözlü sınava tabi tutulacak.

Adaylarda Hangi Şartlar Aranacak?

İş ilanları arasında yer alan bu ilana göre adaylardan bazı şartlar ve evraklar talep edilecek. Öncelikle kamu bünyesinde istihdam edilecek olan bu adayların üniversitelerin Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Elektrik Mühendisliği, Endüstriyel Elektronik, Oto Motor Teknolojileri, Termik Santral Makineleri, Bilgisayar Destekli Makine, İş Makineleri, Makine, Raylı Sistemler Makine Teknolojisi, Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Raylı Sistemler Makinistlik ve bunun gibi bölümlerden mezun olması gerekecek. Ayrıca adayların Mesleki Yeterlilik Belgesi de olması gerekecek.

Başvuruda Hangi Belgeler Talep Edilecek?

İş başvurusunda bulunacak olan adaylardan talep edilen belgeler ise; öğrenim belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, T. C. Kimlik numarasının yazılı olduğu sicil kaydı, askerlik durum belgesi, Tren Makinistliği Mesleki Yeterlilik Belgesi, KPSS sonuç belgesi, fotoğraflı iş talep formu ve sağlık raporudur. Sağlık raporunda hususi olarak renk muayenesi, görme dereceleri ve işitme muayenesi olması gerekecek.

TCDD bünyesinde istihdam edilmek üzere iş başvurusunda bulunacak adayların talep edilen belgeler ile İŞKUR’a müracaat etmesi gerekecek. Belgeleri eksik olan adaylar sözlü sınavlara davet edilmeyecek.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?44dc3a73-8f44-4c03-bd98-825162ec3bfd&kk=113402

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,300BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,649TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,518TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler