Ana SayfaDiğer İş İlanlarıEmniyet Genel Müdürlüğü Binlerce Polis Memuru Adayı Alacak!

Emniyet Genel Müdürlüğü Binlerce Polis Memuru Adayı Alacak!
E

-

Emniyet Genel Müdürlü, yayımlamış olduğu bir ilan ile kamu personel alımları gerçekleştireceğini duyurdu. Yayımlanan bu ilana göre Polis Akademisi Başkanlığı bünyesindeki Polis Meslek Yüksekokullarına 2018 – 2019 eğitim – öğretim dönemi için alım yapacak olan Emniyet Genel Müdürlüğü, 2 bin 250’si erkek, 250’si kadın olmak üzere toplamda 2 bin 500 polis memuru adayı alımı gerçekleştirecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan bu iş ilanlarına göre, polis memuru adayları, Polis Meslek Yüksekokulları’nda görmüş olduğu eğitim ve öğretimlerin akabinde düzenlenen sınavları başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra, sözleşmeli personel alımları kapsamında polis memuru olarak atanacak.

Polis Memuru Adaylarda Hangi Şartlara Bakılacak?

Kamu iş ilanları arasında yer alan bu ilana başvuracak adaylarda bazı şartlar aranacak. Öncelikle adayların T. C. Vatandaşı olması, lise ya da dengi bir okuldan mezun olması gerekecek. Öte yandan adayların 18 yaşını tamamlamış ve 28 yaşını aşmamış olması, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YKS’den 260 puan alması, şehit ya da vazife malullerinin çocuklarının 150 puan alması, bayanların boyunun 1.62 cm, erkeklerin boyunun ise 1.67 cmden kısa olmaması, beden kitle indeksinin ise 18 – 27 arasında olması gerekecek. Ayrıca bu ve bunun gibi pek çok şartlara haiz olup olmadığı araştırılacak olan adayların güvenlik soruşturmasının da temiz olması gerekecek.

Bahsi geçen bu alımlara ilişkin gerekli bilgiler Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanırken, başvurusu yapacak olan adayların alımlarına yönelik sınavlar hakkında detaylı bilgi de Polis Akademisi Başkanlığının resmi web sitesi üzerinden edinilebilecek.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?7bc7b3bd-64ce-45e6-9343-51877f835c2e&kk=275

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol