Ana SayfaGündemHalkbank 2018 2. Çeyrek Net Karı 1,11 Milyar TL

Halkbank 2018 2. Çeyrek Net Karı 1,11 Milyar TL
H

-

Halkbank 2018 2. Çeyrek döneme ait finansal sonuçları açıklandı. Buna göre Halkbank net karı 1,11 milyar TL olarak açıklanırken, ilk yarı dönemde elde ettiği net kar ise 1,9 milyar TL seviyesinde oldu.

Mevduat Sıralamasında Halkbank 2. Sırada

Halkbank 2018 ocak ile haziran dönemleri arasındaki toplam mevduatında yüzde 14,5 oranında artış söz konusu oldu. Bu artışla da bankanın mevduatları 221,3 milyar TL seviyesine ulaştı. Aynı zamanda bu veriyle Halkbank tüm bankalar arasındaki mevduat sıralamasında 2. Sırada yer aldı.

Halkbank KOBİ kredileri incelendiği zaman yine aynı dönemde yüzde 27,1 oranında artış meydana geldi. Bu artışla da Halkbank KOBİ kredileri 97,7 milyar TL seviyesine ulaştı. Bankanın bilanço büyüklüğü ise geçen senenin sonuna kıyasla yüzde 14,1 oranında yükselerek 348,3 milyar TL seviyesine çıktı.

Türkiye’nin 4. Büyük bankası olan Halkbank’ın öz kaynakları yüzde 11,4 artış gösterdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ekonomiye yön veren tüm unsurların etkin bir şekilde yönetiminin sağlandığını, son 15 senelik dönemde mevduatlarını 18 kat artırdıklarını, bu kapsamda da bankacılık sektörünün en güçlü oyuncularından biri haline geldiklerini, son zamanda 1,95 milyar TL değerindeki 10 sene vadeli sermaye tahvil ihracı ile uzun dönemli kaynak sağlamalarının Halkbank’a hem yurt içi hem de yurt dışında duyulan güvenin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Kredi büyümesiyle eş değer bir şekilde mevduatlarını yükselttiklerini söyleyen Arslan, Halkbank’ın güçlü likiditesinin devamlılığını koruduklarını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol