Ana Sayfa Krediler 24 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri

24 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi En Uygun Banka Seçenekleri

-

İhtiyaç kredisi, tüketicilerin çeşitli ihtiyaçlarını giderebilmesi adına başvurulan ilk yollardan biridir. Tüketiciler ihtiyaçları doğrultusunda nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bankalara ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaktadır. Kullanılacak olan kredinin tutarını ve miktarını da tüketici belirlerken, tüketicinin bu talebini onaylamak ya da onaylamamak ise bankaya kalmıştır. Dolayısıyla 24 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisi tamamıyla tüketici tarafından talep edilen bir kredidir.

24 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde pek çok banka, 22 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisi de dahil olmak üzere 5 binden 50 bine kadar ve vade olarak da 1’den 48 aya varana kadar, çeşitli banka faizleri ile kredi kullanımı sağlamaktadır. Fakat bu krediler ancak tüketicinin finansal durumu iyi olduğu halde sağlanabilmektedir. Örneğin; kredi notu düşük olan ya da gelir durumu yeterli olmayan tüketiciler için bankalar tarafından düşük bir meblağ dahi olsa kredi temin edilememektedir.

24 ay vadeli 5 bin TL ihtiyaç kredisi veren bankalara örnek gösterilecek olursa da; Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, ING Bank, ICBC Turkey Bank, Alternatif Bank gibi pek çok banka çeşitli banka faizleri ile bu krediyi kullandırabilmektedir.

24 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Bankalar tüketicilere, 24 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullandırırken, belirli banka faiz oranları uygulamaktadır. Bu oranlar bankalara göre değişiklik gösterirken, Ziraat Bankası yüzde 1,97, Vakıfbank yüzde 1,97, QNB Finansbank yüzde 2,13, Halkbank yüzde 1,94 ve ING Bank ise yüzde 2,89 civarında banka faiz oranları uygulamaktadır. Buna göre en uygun kredi veren banka Halkbank’tır.

24 Ay Vadeli 5 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Banka kredilerinin hesaplama işlemleri, genellikle tüketicinin kredi başvurusu esnasında ya da daha öncesinde ödeme planı hakkında bilgi sahibi olabilmesi, en uygun kredi çekilebilecek bankanın belirlenmesi için yapılmaktadır. İhtiyaç kredisi faiz oranları esas alınan bu banka kredileri hesaplama işlemine bir örnek gösterilecek olursa; ING Bank’tan 5 bin TL 24 ay vadeli kredi kullanacak olan tüketicinin geri ödeyeceği toplam borç 7 bin 447,68 TL’dir. Aylık olarak ödenmesi gereken taksit miktarı 310 olurken, kredi tahsis ücreti ise 25 TL olacaktır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,608BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,430TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler