Ana SayfaGündemVakıf Katılım 2018 2. Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Vakıf Katılım 2018 2. Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı
V

-

Vakıf Katılım Bankası tarafından 2018 2. Çeyrek döneme ait finansal sonuçlar açıklandı. Buna göre Vakıf Katılım Bankası’nın bu yılın 2. Çeyrek döneminde topladığı fon 13,1 milyar lira, ekonomiye sağladığı finansman desteği 16,4 milyar lira oldu. Bankanın ilk yarı dönemde elde ettiği net kar ise 123,7 milyon lira olarak açıklandı.

Vakıf Katılım Bankası 2. Çeyrek Aktif Büyüklüğü 17,7 Milyar Lira

Katılım bankacılığı alanında istikrarı büyümesini devam ettiren banka, geçen senenin sonuna kıyasla büyümesini yüzde 34 oranında artırdı. Bu yılın 2. Çeyrek dönemindeki aktif büyüklüğü ise 17,7 milyar lira oldu. KOBİ’lerin her zaman ve her türlü finansman ihtiyaçlarını karşılamayı, birikimlerini değerlendirmeyi ve onlara destek olmayı hedefleyen banka, 2. Çeyrek dönemde şube sayısı 77’ye yükseltti ve coğrafi olarak Türkiye’nin önemli bir kısmını kapsar konuma geldi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vakıf Katılım Bankası Müdürü İkram Göktaş, tüm çalışmalarını büyük bir titizlikle ve gayretle yürüttüklerini, yaptıkları tüm çalışmaların sonucunda önemli bir büyüme ivmesi yakaladıklarını, 2023 senesinde sektöründe lideri olma konusunda emin adımlarla yol aldıklarını söyledi.

Geride bıraktıkları süreçte Türkiye ekonomisine destek verme hedefiyle öz kaynaklarını devreye soktuklarını söyleyen Göktaş, topladıkları fonu reel sektöre destek olarak sunduklarını, bu kapsamda da nakdi, gayri nakdi ve finansal kiralama için toplanan fonların toplamının 16,4 milyar lira, toplanan fonların ise 13,1 milyar lira olduğunu, bu yılın 2. Çeyrek döneminde elde ettiklerin karın ise 123,7 milyon lira seviyesinde bulunduğunu söyledi. Yine aynı dönemde elde ettiklerini öz kaynakların 1,2 milyar lira olduğunu söyleyen Göktaş, sermeye yeterlilik oranının yasal yükümlülük seviyesi üzerinde bulunduğunu ve yüzde 12,17 olduğunu bildirdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol