Ana SayfaKariyerHSBC Çalışanlarına Tanınan Haklar

HSBC Çalışanlarına Tanınan Haklar

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

HSBC, uzun yıllardır Türkiye’de hizmet vermekte olan yabancı sermayeye sahip bir finans kuruluşudur. Bankacılık sektöründe vermiş olduğu finans hizmetleri ile ülkenin önemli bankaları arasında yer edinmiş olan HCBS, çalışanlarına da çeşitli haklar tanıyarak, sektörün en iyi istihdam sağlayıcılarından da biri olmuştur. Dolayısıyla bugün, bankacılık sektöründe kariyer yapmak isteyenlerin HSBC kariyer hayalleri kurmasına neden olmaktadır.

HSBC Misyon ve Vizyonu

HSBC, Türk bankacılık sektöründe kat etmiş olduğu yolu ve edinmiş olduğu bu yeri vizyon ve misyonuna borçludur. Kendisi için vizyon ve misyonunu bir prensip, bir amaç haline getiren banka, pek çok bireyin HSBC kariyer yapmasına da olanak sağlamaktadır.

HSBC’nin yıllardır izinde yürüdüğü vizyonu; Türkiye’nin en önde gelen birincil finans kuruluşu haline gelmektir. Bankanın edinmiş olduğu misyonu ise; tarih boyunca büyümenin bulunduğu her yerde yer alan HSBC, müşterilerini de avantajlarla bir araya getirdi. Şirketlerin büyümesine, ekonomilerin gelişmesine, katkı sağlamayı kendine misyon edinen banka, böylelikle tüketicilerin hayallerine ulaşmalarına ve bu hayalleri gerçekleştirebilmelerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

HSBC Çalışanlarına Tanınan Sosyal ve Kariyer İmkanlar

HSBC, çalışanlarının devamlı yanında olan bir bankadır. Dolayısıyla çalışanları için kurum içi kariyer fırsatları sunduğu gibi, bu alanda kendilerini geliştirebilmeleri adına çeşitli eğitim fırsatları da sunmaktadır. Öte yandan HSBC’de kariyer planlama hedefini tutturan personeller yılda 12 brüt ücret ve bir defa maaş artışı hakkına sahip olurken, özel sağlık sigortası, hayat sigortası, kurum katkılı bireysel emeklilik sistemi planı, ulaşım, öğle yemeği desteği, pozisyon gereksinimine göre araç tahsisi, şirket telefonu ya da yıllık izin ve vefat yardımı gibi sosyal haklar da elde edebilmektedir.

HSBC Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Banka kariyer hedefini tamamlayarak HSBC çalışanı olan bireyler, çalıştıkları pozisyona, seviyeye ve bunun gibi etkenlere göre değişiklik gösteren maaşlar alabilmektedir. Dolayısıyla HSBC çalışanları hakkında net bir maaş söylemek mümkün olmazken, tahmini olarak diğer bankaların çalışanları ile hemen hemen aynı seviyelerde maaş almaktadırlar. Bu duruma bir örnek gösterilecek olursa; HSBC bünyesinde gişe personeli olarak görev yapan bir birey 2 bin 500 TL ile 3 bin 500 TL arasında maaş alırken, güvenlik görevlisi de 2 bin ile 3 bin TL arasında bir maaş alabilmektedir.

Bu içerikte yer alan bilgilerin tamamı; banka çalışanları tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmış olup, ilgili banka tarafından teyit edilmemiştir. Bilgilerin doğruluğu için bankanın resmi internet sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.