Ana SayfaBankacılık2020 Garanti Bankası POS Başvuru, Başvuru İptali ve Arıza Bildirimi

2020 Garanti Bankası POS Başvuru, Başvuru İptali ve Arıza Bildirimi
2

-

Asıl adı Point Of Sale olan ve kısaltılmış adıyla bilinen POS cihazı, alışverişlerde ya da bir işletmeden alınan mal ya da hizmetin bedelinin ödenmesinde, nakit yerine kart kullanımını sağlayan ve ödemeyi kredi kartı ya da banka kartı ile tahsil eden bir cihazdır. İşletmelerin olmazsa olmazlarından biri haline gelen bu cihazlar, işletmelere bankalar tarafından temin edilmektedir. Garanti POS da, Garanti Bankası’nın işletme sahiplerine sunmuş olduğu POS cihazları arasında yer almaktadır.

2020 Garanti Bankası POS Başvuru Nasıl Yapılır?

Garanti POS, iki farklı tür olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak işletmeler ellerinin altında bir Garanti Bankası POS cihazı kullanırken, ikinci olarak günümüzün oldukça sık kullanılan online alışveriş hizmetlerinde Garanti sanal POS kullanılmaktadır. Her iki Garanti Bankası POS hizmeti için de bankanın Garantili İşler platformu üzerinden başvuru yapılabilirken, herhangi bir şubesinden de başvuru yapılabilmektedir.

İnternet üzerinden online olarak yapılacak olan başvuruda işletme sahipleri Garanti Bankası müşterisi olarak ya da dışarıdan bir müşteri olarak başvuru yapabilirken, buna göre bankanın kendisinden talep ettiği bir başvuru formunu doldurmaktadır. İşletme ve sahibi ile alakalı gerekli bilgileri giren müşteri bu formu yine platform üzerinden bankaya iletmektedir. Başvuru alan banka değerlendirme yaparak, kısa süre içerisinde başvuru sahibine dönüş yapmakta ve POS cihazını adrese getirerek kurulum yapmaktadır. Garanti sanal POS başvurusunda da tüzel müşterinin Garanti Bankası üye işyeri olması gerekmektedir.

Garanti POS Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası POS başvuru yapan bir tüketicinin bu başvurusunu iptal ettirebilmek için direkt olarak banka ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bankanın destek hattı ya da herhangi bir şubesinden gerçekleştirilebilen bu işlem, Garanti Bankası sanal POS için de geçerlidir.

Garanti Bankası POS Arıza Bildirimi ve İade

POS cihazının arıza yapması durumunda işletme sahibi arıza bildirimi için Garanti POS Destek Hattı’na başvurabilmektedir. Bu hizmet sayesinde POS cihazı ile alakalı her türlü bilgi ve hizmeti alan işletme sahipleri, cihazın yapmış olduğu arızayı bildirip teknik servis talep edebileceği gibi, cihazın iade talebini de gerçekleştirebilmektedir. Garanti POS destek hattı ise 444 0 339 numaralı hattır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol