Ana SayfaBankacılık2020 Garanti Bankası POS Başvuru, Başvuru İptali ve Arıza Bildirimi

2020 Garanti Bankası POS Başvuru, Başvuru İptali ve Arıza Bildirimi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Asıl adı Point Of Sale olan ve kısaltılmış adıyla bilinen POS cihazı, alışverişlerde ya da bir işletmeden alınan mal ya da hizmetin bedelinin ödenmesinde, nakit yerine kart kullanımını sağlayan ve ödemeyi kredi kartı ya da banka kartı ile tahsil eden bir cihazdır. İşletmelerin olmazsa olmazlarından biri haline gelen bu cihazlar, işletmelere bankalar tarafından temin edilmektedir. Garanti POS da, Garanti Bankası’nın işletme sahiplerine sunmuş olduğu POS cihazları arasında yer almaktadır.

2020 Garanti Bankası POS Başvuru Nasıl Yapılır?

Garanti POS, iki farklı tür olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak işletmeler ellerinin altında bir Garanti Bankası POS cihazı kullanırken, ikinci olarak günümüzün oldukça sık kullanılan online alışveriş hizmetlerinde Garanti sanal POS kullanılmaktadır. Her iki Garanti Bankası POS hizmeti için de bankanın Garantili İşler platformu üzerinden başvuru yapılabilirken, herhangi bir şubesinden de başvuru yapılabilmektedir.

İnternet üzerinden online olarak yapılacak olan başvuruda işletme sahipleri Garanti Bankası müşterisi olarak ya da dışarıdan bir müşteri olarak başvuru yapabilirken, buna göre bankanın kendisinden talep ettiği bir başvuru formunu doldurmaktadır. İşletme ve sahibi ile alakalı gerekli bilgileri giren müşteri bu formu yine platform üzerinden bankaya iletmektedir. Başvuru alan banka değerlendirme yaparak, kısa süre içerisinde başvuru sahibine dönüş yapmakta ve POS cihazını adrese getirerek kurulum yapmaktadır. Garanti sanal POS başvurusunda da tüzel müşterinin Garanti Bankası üye işyeri olması gerekmektedir.

Garanti POS Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası POS başvuru yapan bir tüketicinin bu başvurusunu iptal ettirebilmek için direkt olarak banka ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bankanın destek hattı ya da herhangi bir şubesinden gerçekleştirilebilen bu işlem, Garanti Bankası sanal POS için de geçerlidir.

Garanti Bankası POS Arıza Bildirimi ve İade

POS cihazının arıza yapması durumunda işletme sahibi arıza bildirimi için Garanti POS Destek Hattı’na başvurabilmektedir. Bu hizmet sayesinde POS cihazı ile alakalı her türlü bilgi ve hizmeti alan işletme sahipleri, cihazın yapmış olduğu arızayı bildirip teknik servis talep edebileceği gibi, cihazın iade talebini de gerçekleştirebilmektedir. Garanti POS destek hattı ise 444 0 339 numaralı hattır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...