Ana SayfaBankacılık2020 Garanti Bankası POS Başvuru, Başvuru İptali ve Arıza Bildirimi

2020 Garanti Bankası POS Başvuru, Başvuru İptali ve Arıza Bildirimi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Asıl adı Point Of Sale olan ve kısaltılmış adıyla bilinen POS cihazı, alışverişlerde ya da bir işletmeden alınan mal ya da hizmetin bedelinin ödenmesinde, nakit yerine kart kullanımını sağlayan ve ödemeyi kredi kartı ya da banka kartı ile tahsil eden bir cihazdır. İşletmelerin olmazsa olmazlarından biri haline gelen bu cihazlar, işletmelere bankalar tarafından temin edilmektedir. Garanti POS da, Garanti Bankası’nın işletme sahiplerine sunmuş olduğu POS cihazları arasında yer almaktadır.

2020 Garanti Bankası POS Başvuru Nasıl Yapılır?

Garanti POS, iki farklı tür olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak işletmeler ellerinin altında bir Garanti Bankası POS cihazı kullanırken, ikinci olarak günümüzün oldukça sık kullanılan online alışveriş hizmetlerinde Garanti sanal POS kullanılmaktadır. Her iki Garanti Bankası POS hizmeti için de bankanın Garantili İşler platformu üzerinden başvuru yapılabilirken, herhangi bir şubesinden de başvuru yapılabilmektedir.

İnternet üzerinden online olarak yapılacak olan başvuruda işletme sahipleri Garanti Bankası müşterisi olarak ya da dışarıdan bir müşteri olarak başvuru yapabilirken, buna göre bankanın kendisinden talep ettiği bir başvuru formunu doldurmaktadır. İşletme ve sahibi ile alakalı gerekli bilgileri giren müşteri bu formu yine platform üzerinden bankaya iletmektedir. Başvuru alan banka değerlendirme yaparak, kısa süre içerisinde başvuru sahibine dönüş yapmakta ve POS cihazını adrese getirerek kurulum yapmaktadır. Garanti sanal POS başvurusunda da tüzel müşterinin Garanti Bankası üye işyeri olması gerekmektedir.

Garanti POS Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası POS başvuru yapan bir tüketicinin bu başvurusunu iptal ettirebilmek için direkt olarak banka ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bankanın destek hattı ya da herhangi bir şubesinden gerçekleştirilebilen bu işlem, Garanti Bankası sanal POS için de geçerlidir.

Garanti Bankası POS Arıza Bildirimi ve İade

POS cihazının arıza yapması durumunda işletme sahibi arıza bildirimi için Garanti POS Destek Hattı’na başvurabilmektedir. Bu hizmet sayesinde POS cihazı ile alakalı her türlü bilgi ve hizmeti alan işletme sahipleri, cihazın yapmış olduğu arızayı bildirip teknik servis talep edebileceği gibi, cihazın iade talebini de gerçekleştirebilmektedir. Garanti POS destek hattı ise 444 0 339 numaralı hattır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,247TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...