Leibniz Forum Almanya’ya Doç. Dr. Savaş Zafer Çağrıldı

Google Haberlere Abone Ol:

Leibniz Forum, Almanya’da Üniversite olmayan tüm araştırma enstitülerini bir araya getiren dev bir araştırma ağını temsil ediyor. 2011 yılında 87 kuruluşun bir araya gelmesi ile oluşan ağ, 16 bin 800 araştırmacıya ev sahipliği yapıyor ve yaklaşık bir buçuk milyar avroluk bir araştırma fonunu temsil ediyor.

ARL, 1946 yılında kurulmuş, Almanya’nın kent planlama ve yönetimi konularında ihtisaslaşmış en eski ağlarından birisini temsil ediyor. Forumun bu yıl yaptığı üyelik çağrısına farklı ülkelerden yüzlerce bilim insanının başvurduğu biliniyor. Kentlerin yirmi birinci yüzyılda geçirdiği dönüşüm ve büyük kentlerin sorunları konusunda farklı ülkelerden bilim insanlarının ortak çalışmalar yapmaları için çağrıya çıkıldığı biliniyor. Araştırma ağına kabul edilen araştırmacıların, bu yıl içerisinde ilk ortak çalışmalarına başlamaları bekleniyor. 

Türkiye’de mekânsal planlama sisteminin sorunları ve kent planlaması, yeni büyükşehir yönetimi, sistemi ve kent yönetimi sorunları, stratejik planlama, yerel yönetimler, katılımcı planlama, kent konseyleri, tarihi kent merkezlerinin korunması gibi birçok konuda önemli çalışmalar yapan Doç. Dr. Şahin’in araştırma ağına kabul edilmesinde, son yıllarda Türkiye’nin kentleşme süreçlerine ilişkin olarak yaptığı özgün değerlendirme ve katkıların etkili olduğu belirtti. Şahin, mekânsal planlama ve büyük kentlerin yönetimi konularında araştırma ağı içerisinde elde edeceği deneyimi Türkiye’ye aktarmaya çalışacağını söyledi.
 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.