2018-Türkiye İş Bankası Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

2018 Türkiye İş Bankası Staj Başvuru Tarihleri, Staj Detayları, Staj Başvurusu Dikkat Etmeniz Gerekenler! 2018 Banka Sınavları, Banka Personel Alımları ve Başvuruları!Türkiye İş Bankası staj başvurusu, banka tarafından belirlenen dönemlerde gerçekleştirilmektedir. Banka MasterClass Programı kapsamında öğrencilere 2 ya da 3’üncü sınıfta staj imkanı sunan banka, bu kapsamda mesleki ve kişisel gelişim alanlarında eğitim ve e-seminerler, iş ailelerini yakından tanıma fırsatı gibi imkanlar tanımaktadır.

Türkiye İş Bankası, Türk bankacılık sektörünün ilk özel sermayeli bankalarından biridir. Kurulduğu yıldan bu yana sektörde vermiş olduğu hizmetleri ile bilinen banka, bünyesinde çalıştırmakta olduğu personellerine banka kariyer imkanı sağlarken, bankacılık ile alakalı bölümlerde okuyan öğrenciler için de staj imkanı sağlamaktadır. 2018 Türkiye İş Bankası staj başvurusu yapan öğrencilerin bu başvurularını değerlendirmeye alan banka, staj dönemlerinde de bu öğrencilere bünyesinde temel bankacılık eğitimleri vermektedir.

2018 Türkiye İş Bankası Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

Türkiye İş Bankası staj başvurusu, banka tarafından belirlenen dönemlerde gerçekleştirilmektedir. Banka MasterClass Programı kapsamında öğrencilere 2 ya da 3’üncü sınıfta staj imkanı sunan banka, bu kapsamda mesleki ve kişisel gelişim alanlarında eğitim ve e-seminerler, iş ailelerini yakından tanıma fırsatı, proje sunumu ve yöneticilerden geribildirim fırsatı ve sektörde gerçek bir iş deneyimi edinme fırsatı sağlamaktadır.

İş Bankası staj tarihlerinde online olarak yapılması gereken başvurular, Türkiye İş Bankası’nın kariyer sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Staj başvuru tarihleri ise banka tarafından belirlenmekte ve kariyer sitelerinde stajyer ilanı olarak yayımlanmaktadır. Dolayısıyla Türkiye İş Bankası bünyesinde staj yapmak isteyen öğrencilerin iş ilanlarını takip etmesi gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlama doğrultusunda yapılacak olan İş Bankası staj başvuruları, bankanın CV İşbank internet adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu site üzerinden Aday Kariyer Portalı’na kayıt olan öğrenciler staj dönemlerinde bankaya CV göndermekte ya da diğer iş ilanı siteleri üzerinden yayımlanan stajyer alım ilanlarına başvurması gerekmektedir. Ayrıca başvurular esnasında öğrencilerden talep edilen tek belgenin CV olduğu bilinmektedir.

Türkiye İş Bankası Stajyer Maaşları

İş Bankası stajyer maaşları, hayata geçirilen son düzenlemenin ardından öğrenciler için verilmesi gereken zorunlu bir uygulama haline getirilmiştir. Zorunlu ya da gönüllü staj yapan bütün öğrenciler için ücret ödemesi yapması zorunlu olan banka, kendi çıkarları doğrultusunda bir ücret politikası uygulamaktadır. İş Bankası stajyer ücretleri hakkında net bir bilgi elde edilemese de, diğer pek çok bankada olduğu üzere 1000 TL civarında olabileceği tahmin edilmektedir.