2018 Şekerbank Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Bugüne dek gerçekleştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken Şekerbank, öğrenciler için bünyesinde staj olanakları da sunmaya başladı.

Şekerbank, uzun yıllardır bankacılık sektöründe faaliyet göstermekte olan ve tüketicilerin, üreticilerin çeşitli finansal ihtiyaçlarına cevap veren bir bankadır. Sektörde sunmuş olduğu hizmetler ile bilinen Şekerbank, ayrıca bireylere tanımış olduğu banka kariyer imkanları ve öğrencilere tanımış olduğu staj imkanları ile de bilinmektedir. Almış oldukları eğitim gereği staj yapma zorunluluğu olan öğrencilerin Şekerbank staj başvurusunu değerlendirmeye alan banka, bu öğrencilere bünyesinde staj yapma fırsatı sunarak, temel bankacılık eğitimlerini vermekte ve gelecek dönemler için başarılı bankacıların yetiştirilmesinde ön ayak olmaktadır.

2018 Şekerbank Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

Bugüne dek gerçekleştirmiş olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çeken Şekerbank, öğrenciler için bünyesinde staj olanakları da sunmaya başladı. Genellikle üniversitelerin bankacılık ile ilgili bölümlerinde okuyan öğrencileri staj yapmak üzere belli bir süre için işe alan Şekerbank, kurulduğu günden bu yana gerçekleştirmiş olduğu başarılı işleri ile büyük ilgi topladı.

2018 Şekerbank staj başvurusu yapacak olan öğrencilerde bazı şartlar arayan banka, öğrencilerin bankacılık ile alakalı 4 yıllık bölümlerde 2 – 3 ya da 4’üncü sınıf öğrencisi olmasına, en az 18, en çok 30 yaşında olmasına ve bunun gibi çeşitli şartlara bakmaktadır. Öğrenciler, banka tarafından belirlenen Şekerbank staj tarihleri içerisinde başvuruda bulunabilirken, bu başvurularını elektronik ortam üzerinden online olarak gerçekleştirmektedir.

Şekerbank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlama doğrultusunda Şekerbank bünyesinde staj yapmak isteyen öğrenciler, bankaya staj başvurusunda bulunmaktadır. Şekerbank staj başvuruları, online olarak gerçekleştirilmektedir. Elektronik ortam üzerinden kendisi için bir özgeçmiş hazırlayan öğrenciler, bankanın kariyer sitelerinde ya da kendi resmi web sitesinde yayımlamış olduğu stajyer ilanlarına başvuruda bulunmaktadır. Başvuru esnasında ihtiyaç duyulan tek belge ise CV’dir. Fakat başvurudan sonra işe alınan öğrencilerden bazı çeşitli belgeler de talep edilmektedir.

Şekerbank Stajyer Maaşları

Şekerbank stajyer maaşları, diğer tüm bankalarda olduğu üzere yapılması gereken zorunlu bir ödemedir. Hayata geçirilen son düzenlemenin akabinde bankalar öğrencilere staj yaptıkları süre zarfı boyunca ödeme yapmak durumundadır. Bu doğrultuda ödemesi gerçekleştirilen Şekerbank stajyer ücreti hakkında net bir bilgiye ulaşılamasa da, genel olarak bankalarda stajyerler için verilen ücret yaklaşık 1000 TL civarındadır.