2018 Garanti Bankası Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Garanti Bankası, hazırlamış olduğu Garantili Gelecek programı ile 1’nci sınıftan 4’üncü sınıfa kadar tüm üniversite öğrencileri için staj programı sunmaktadır.

Garanti Bankası, sektörde banka kariyer hedeflerine ulaşmak isteyen pek çok birey için imkan sağlarken, okudukları okullarda eğitimleri gereği staj yapmak zorunda olan öğrenciler için de staj imkanı sunmaktadır. Kendisine gelen Garanti Bankası staj başvurusunu değerlendirmeye alan banka, şartlarına uygun olduğunu tespit ettiği öğrencileri stajyer olarak bünyesinde görevlendirebilmektedir.

2018 Garanti Bankası Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

Garanti Bankası, hazırlamış olduğu Garantili Gelecek programı ile 1’nci sınıftan 4’üncü sınıfa kadar tüm üniversite öğrencileri için staj programı sunmaktadır. Söz konusu program kapsamında öğrencilerin iş yaşamını birebir tecrübe edinmesi ve farkındalık kazanması amacıyla Genel Müdürlük ve şube birimlerinde toplantılara katılmasını, projelere dahil olmasını ve banka ile alakalı çalışma ortamı hakkında bilgi sahibi olmasını sağlamaktadır. Üstelik staj döneminin sonunda başarılı olan öğrenciler için mezuniyetini takip eden dönemde Garanti Bankası bünyesinde kariyer imkanı da sunulmaktadır.

2018 Garanti Bankası staj başvurusu, yılın belirli dönemlerinde yapılmaktadır. 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerinin yapabildiği bu başvuru online olarak gerçekleştirilirken, Garanti Bankası staj tarihleri ise kış döneminde Ekim ve Haziran aylarını kapsayan 5 hafta 3 günlük süreç, yaz döneminde ise Haziran ve Ekim aylarını kapsayan 8 hafta 2 günlük süreçtir.

Garanti Bankası Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Garanti Bankası staj başvurusu yapmak isteyen öğrencilerin, banka tarafından staj dönemlerinde yayımlanan stajyer ilanlarını takip etmesi gerekmektedir. Kariyer planlama doğrultusunda yola Garanti Bankası ile çıkmak isteyen bu öğrenciler, başvurularını bu ilanlar üzerinden online olarak elektronik ortam üzerinden gerçekleştirmektedir. Başvuru esnasında talep edilen tek belge CV olurken, stajyer olarak alımlarda ise öğrencilerden bazı belgeler talep edilebilmektedir.

Garanti Bankası Stajyer Maaşları

Garanti Bankası stajyer maaşları, banka tarafından bünyesinde staj yapmakta olan öğrencilere ödemek zorunda olunan bir ücrettir. Öğrencilere maaş ödemesi, hayata geçirilen düzenleme ile zorunlu hale getirilirken, Garanti Bankası stajyer ücreti ise, genellikle öğrenciler tarafından araştırılmaktadır. Her ne kadar bu konuda net bir bilgi ancak banka üzerinden elde edilebilse de, tahmini olarak pek çok bankada olduğu üzere stajyer ücretleri 1000 TL olabilmektedir.