Yozgat Bozok Üniversitesi 24 Akademik Personel Alımı Gerçekleştirecek!

Yozgat Bozok Üniversitesi kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile akademik personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Yozgat Bozok Üniversitesi kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile akademik personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Toplamda 24 akademik personel gerçekleştirecek olan Üniversite Rektörlüğü, bu alımlarını Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için yapacak.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü, yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile akademik personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Yayımlanan bu ilana göre Üniversite Rektörlüğü 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olan Öğretim Üyesi alımı yapılacak. Alım yapılacak olan kadrolar ise İletişim Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi ve Sarıkaya Fizik ve Rehberlik Yüksekokulu için Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi olacak.

Adaylar Hangi Anabilim Dallarında Görevlendirilecek?

Kamu personel alımları kapsamında gerçekleştirilecek olan bu alımlarda, akademik personeller çeşitli bölümlere yerleştirilecek. Doçent olarak alınacak personellerin yerleştirileceği Tıp Fakültesinde anabilim dalı; Kardiyoloji, Patoloji ve Göğüs Cerrahisi olacak. Doktor Öğretim Üyesi olarak yerleştirilecek olan personeller ise; İletişim Fakültesinde Radyo – Televizyon, Sinema, İlahiyat Fakültesinde Kuran-ı Kerim’i okuma ve Kıraat İlmi, Tıp Fakültesinde Adli Tıp, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Göğüs Hastalıkları, İç Hastalıkları, Radyoloji, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Genetik, Patoloji, Biyofizik, Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Veterinerlik Fakültesinde Veterinerlik Hekimliği, Tarihi ve Deontoloji, Veterinerlik Histoloji – Embriyoloji, Sarıkaya Fizik ve Rehberlik Yüksekokulunda ise Fizyoterapi ve Rehabilitasyon anabilim dalları için alım yapılacak.

Bu alanlarda görev almak üzere iş başvurusu yapacak olan akademik personel adaylarının gerekli belgeler ile Üniversitenin Personel Daire Başkanlığına, 10 – 2 Eylül tarihleri arasında müracaat etmesi gerekecek.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?508b2f01-2f4e-480d-9bcc-a6bbe70bf4d3