Dicle Üniversitesi 50 Sözleşmeli Personel Alımı Gerçekleştirecek!

Dicle Üniversitesi, kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Dicle Üniversitesi, kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Yayımlanan bu ilana göre Üniversite Hastanesi bünyesinde görevlendirilecek olan bu personeller, Hemşire ve Diğer Sağlık Personeli kadroları için alım yapılacak.

Dicle Üniversitesi, hastane bünyesinde görevlendireceği sözleşmeli personel alımları gerçekleştirecek. Tam zamanlı olarak görev yapacak olan bu personeller, Hemşire ve Diğer Sağlık Personeli kadrolarında istihdam edilecek. Toplamda 50 sözleşmeli personelin alım yapılacağı Üniversite’de adayların bazı niteliklerine de bakılacak.

Adaylarda Hangi Şartlara Bakılacak?

Kamu personel alımları dahilinde gerçekleştirilecek olan bu alımlarda öncelikle adayların T. C. Vatandaşı olmasına, Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmasına, erkek adayların askerlikle bir ilgisi kalmamış olmasına, güvenlik ve arşiv soruşturmalarından temiz çıkmasına, ilanda belirtilen unvanın yanındaki şartları taşıyor olmasına, Lisans mezunlarının 2018 yılı KPSS sınavından bir P93 puana, ortaöğretim mezunlarının 2016 KPSS’den P94 puanına, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli ya da yaşlılık aylığı almıyor olmasına ve bunu  gibi çeşitli şartlara bakılacak.

İş Başvuruları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Dicle Üniversitesi bünyesinde görev almak isteyen ve iş başvurusu yapacak olan adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca biri için başvuruda bulunabilirken, ilanın gazetede yayımlandığı tarih itibari ile 15 gün içerisinde başvurabilecek. Üstelik başvurular, adayların kendisinden talep edilen belgeler ile beraber bizzat Dicle Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına müracaat ederek yapılacak.

Alınan başvurular neticesinde adaylar sözlü ya da yazılı sınava tabi tutulmaksızın KPSS puanuna göre değerlendirmeye alınacak ve işe alınan personeller Üniversite’nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak.

euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?2cb76a77-fdcd-4521-a9bf-1cb22ac4d651