Kadına Uygulanan Şiddete 12 Yıl Hapis Cezası

0

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya 27 yaşındaki tutuklu sanık M.B. ve avukatı katıldı.

“KENDİMİ KORUMAK AMAÇLI YAPTIM”
Mahkemede sorgu ve savunmasında tutuklu sanık M.B., “3 yıl önce tanışmıştık ve bana musallat oldu. Kocasının öldüğünü ve benimle görüşmek istediğini sürekli söyledi, ben de yol verdim. Olay günü parkta karşıma çıktı. Yanında bir genç vardı, bu kadın gence emaneti ver diyerek bıçağı aldı ve bana saldırdı. Ben de kendimi korumak için yere düşen bıçağı aldım ve ona sapladım. Bıçakla karın boşluğu ile baldırlarına dört kez vurdum. Kendimi koruma amaçlı yaptım” diye ifade vermişti.

“İKİ KEZ ŞİKAYET ETTİM

Mağdur kadın F.B. ifadesinde sanığın kendisini tehdit ettiği için iki kez savcılığa şikayette bulunduğunu ve takipsizlik kararı çıktığını belirterek, “14 Şubat gecesi saat:23.00 sıralarında ablamdan çıkıp, eniştemin evine doğru gidiyordum. Parktan geçerken bana ‘Şşşşt’ diye seslendi. Ben de ‘ne oldu ne var?’ dedim. Cebinde bir parıltı gördüm, ‘beni mi öldüreceksin?’ dedim. Arkamı döndüğümde iki kez sırtıma, iki kez de karın boşluğuma bıçağı sapladı. Bu zamana kadar hiç arkadaşlık yapmadık. Bunun yüzünden 3 yıl önce çalıştığım işten ayrılmak zorunda kaldım” diye konuşmuştu.

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE
Akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderilen sanık M.B.’nin akıl sağlığının yerinde olduğuna dair rapor geldiği öğrenildi.
Karar verileceği uyarısıyla son sözü sorulan sanık M.B., “Öldürme amacıyla yapmadım, zaten öldürecek olsam, orada yapardım. Çok pişmanım” dedi.
Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuklu sanığa ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın