Kolesterol Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Google Haberlere Abone Ol:

Kolesterol kanla vücudun bütün hücrelerinde bulunan yağa benzeyen küçük bir maddedir. Vücudun korunması için çok önemlidir. İnsan vücudu besin alsın almasın her gün üçbinbeşyüz miligram Kolesterol üretir. Kolesterol Kalp Damar hastalıklarının baş sebebi olarak gösterilse de bilimsel olarak hiçbir çalışmada bu kanıtlanmamıştır.  

      Kolesterol hücrelerin yapı taşıdır. Ama ne demişler her şeyin fazlası zarar. Aynı şekilde Kolesterolünde fazlası zarara yol açar. Kandaki miktarı yükselince vücut için zararlı hale döner. Vücutta iki çeşit Kolesterol vardır.  İyi Kolesterol ve kötü Kolesterol. Vücuttaki iyi Kolesterol ün fazla olması kötüKolesterol’ü temizlemeye çalışır. Saframızın önemli bir kısmı Kolesterol den oluşur ve sindirim için çok önemlidir. Kısaca söylemek gerekirse Kolesterol olmadan yaşamak mümkün görünmüyor.Kolesterol konusunda çoğu hasta alakası olmadığı halde Kolesterol ilacı kullanıyor. Bu sebepten dolayı Alzheimer ve şeker hastalığı gibi daha kötü hastalıklara yakalanma olasılıkları artıyor. Her insanın normal Kolesterol değeri farklı olduğu için uzmanlar insanlara ona göre tedavi yöntemi yada ilaç tedavisi uygun görür. Ülkede yanlış bilinen bilgilerden biri Kolesterol’ün kalp krizi ve Kalp hastalıklarına yol açtığı. Bunu başta da söylemiştik bilimsel olarak kanıtı yok. Bunun tek sebebi tamamen genetik ve çevresel faktörlerdir.                      

      Kolesterol insan hayatında çok sık duyulan bir kelime olduğu için açıkçası çok dikkate alınmıyor. Ancak vücudun her yerinde bulunan bu yağ bütün hormonların ana maddesi olduğu için hayati önem taşır bu yüzden Kolesterol rahatsızlığı olduğu an uzmana başvurmak en doğru tercih olacaktır.      

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.