Ana SayfaSağlıkKolesterol Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kolesterol Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Kolesterol kanla vücudun bütün hücrelerinde bulunan yağa benzeyen küçük bir maddedir. Vücudun korunması için çok önemlidir. İnsan vücudu besin alsın almasın her gün üçbinbeşyüz miligram Kolesterol üretir. Kolesterol Kalp Damar hastalıklarının baş sebebi olarak gösterilse de bilimsel olarak hiçbir çalışmada bu kanıtlanmamıştır.  

      Kolesterol hücrelerin yapı taşıdır. Ama ne demişler her şeyin fazlası zarar. Aynı şekilde Kolesterolünde fazlası zarara yol açar. Kandaki miktarı yükselince vücut için zararlı hale döner. Vücutta iki çeşit Kolesterol vardır.  İyi Kolesterol ve kötü Kolesterol. Vücuttaki iyi Kolesterol ün fazla olması kötüKolesterol’ü temizlemeye çalışır. Saframızın önemli bir kısmı Kolesterol den oluşur ve sindirim için çok önemlidir. Kısaca söylemek gerekirse Kolesterol olmadan yaşamak mümkün görünmüyor.Kolesterol konusunda çoğu hasta alakası olmadığı halde Kolesterol ilacı kullanıyor. Bu sebepten dolayı Alzheimer ve şeker hastalığı gibi daha kötü hastalıklara yakalanma olasılıkları artıyor. Her insanın normal Kolesterol değeri farklı olduğu için uzmanlar insanlara ona göre tedavi yöntemi yada ilaç tedavisi uygun görür. Ülkede yanlış bilinen bilgilerden biri Kolesterol’ün kalp krizi ve Kalp hastalıklarına yol açtığı. Bunu başta da söylemiştik bilimsel olarak kanıtı yok. Bunun tek sebebi tamamen genetik ve çevresel faktörlerdir.                      

      Kolesterol insan hayatında çok sık duyulan bir kelime olduğu için açıkçası çok dikkate alınmıyor. Ancak vücudun her yerinde bulunan bu yağ bütün hormonların ana maddesi olduğu için hayati önem taşır bu yüzden Kolesterol rahatsızlığı olduğu an uzmana başvurmak en doğru tercih olacaktır.      

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.