Ana SayfaDiğer İş İlanlarıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamu Personel Alımı Sınavı Yapılacak!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Kamu Personel Alımı Sınavı Yapılacak!
E

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kamu iş ilanları kapsamında bir duyuru yayınladı.

-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kamu iş ilanları kapsamında bir duyuru yayınladı.

Kamu Personel Alımları Sınavına Başvurular Başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından sağlanacak olan istihdam için Uzman Yardımcılığı giriş sınavı duyurusu yapıldı. Duyuruya göre başvuru yapacak kişilerin üniversitelerin Elektrik, Elektrik – Elektronik, Elektronik Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Ekonomi, Maliye, İngilizce İktisat, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İşletme, Hukuk ve Meteoroloji Mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor. Kamu iş ilanları ile ilgilenen kişilerin dikkatine yapılan duyuruda başvuru sırasında gereken belgeler ve başvuru şartları da belirtildi.

Kamu Personeli Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir?

Kariyer hedeflerine kamu personeli olmak bulunan adayların sözlü olarak yapılacak olan sınava katılabilmeleri için bir konuyu anlama ve kavrama yeteneklerinin gelişmiş, ifade ve muhakeme güçlerinin bulunması, ikna yeteneğine sahip, özgüven duygusu gelişmiş, genel yetenek ve genel kültür bilgisine sahip olan, teknolojik, bilimsel ve güncel konu ve olayları öğrenmeye açık olan kişiler olması isteniyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından toplam olarak 20 kişiden oluşacak Uzman Yardımcısı ile alınacak. Adaylarda 2017 ve 2018 yıllarında KPSS’ye girmiş olmaları ve duyuruda belirtilen puan türlerinden puana sahip olmaları da gerekiyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?23212d92-b4d7-4daa-9be7-c64cf739c8c3&kk=75

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol