Milli Savunma Bakanlığı, En Az Lise Mezunu Uzman Erbaş Alacak!

Milli Savunma Bakanlığı, kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına Uzman Erbaş alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı, kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına Uzman Erbaş alımı gerçekleştireceğini duyurdu. KPSS puanı ile yapılacak olan bu alımlarda adayların en az lise mezunu olması gerekecek.

Milli Savunma Bakanlığı, yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. İlanda belirtilene göre Deniz, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı adına personel alımı gerçekleştirileceğini duyuran Bakanlık, bu personellerin Uzman Erbaş olacağını da ekledi.

Adaylarda Hangi Şartlar Aranacak?

Yayımlanan ilana göre, Uzman Erbaş olarak alınacak olan bu kamu personellerinde bazı niteliklere bakılacak. İş başvurusu kapsamında Bakanlığın bu ilanına başvuruda bulunan adayların en az lise mezunu olması, T. C. Vatandaşı olması, erkek olması, askerlik hizmetini er ya da erbaş olarak yapmış olmak, askerlik hizmetinin üzerinden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak, 27 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1991 sonrasında doğmak), askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, TSK’da daha öncesinde astsubay, subay, uzman jandarma ya da uzman erbaş olarak görev almamış olmak, devletin aleyhine kurulan oluşumlarda ya da örgütlerde yer almamış olması ve bunun gibi pek çok ayrıntılar şartlar aranacak.

Başvuru Aşamaları Nasıl İşleyecek?

Kamu personel alımları kapsamında gerçekleştirilecek olan bu alımlarda, başvurusu kabul edilen adaylar Bakanlığın resmi internet sitesinde yayımlanarak sınava davet edilecek. sınav aşamaları ise; başvuru evraklarının teslimi ve incelenmesi, boy – kilo gibi fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi, mülakat, Deniz ve Hava Kuvvet Komutanlığında belirlene sınıflarda uygulama sınavları ve sağlık raporu ile güvenlik işlemleri şeklinde olacak.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?26241499-7776-412d-952a-a962538efc90