2018 Kuveyt Türk Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

2018 Kuveyt Türk Staj Başvuru Tarihleri, Staj Detayları, Staj Başvurusu Dikkat Etmeniz Gerekenler! 2018 Banka Sınavları, Banka Personel Alımları

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye’de faizsiz bankacılık alanında faaliyet yürütmekte olan bankalardan biridir. Uzun zamandır sektörde hizmet vermekte olan Kuveyt Türk, bankacılık ürün ev hizmetlerinin yanı sıra, pek çok bireye de banka kariyer imkanı sağlamaktadır. Bu doğrultuda özellikle de eğitimleri gereği staj zorunluluğu olan öğrencileri geleceğe hazırlayan banka, Kuveyt Türk staj başvurusu yapan öğrencileri bünyesine dahil ederek çeşitli staj programları ile onları geleceğe hazırlamaktadır.

2018 Kuveyt Türk Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

Kuveyt Türk, üniversitelerin bankacılık ile alakalı bölümlerinde okumakta olan öğrenciler için staj programları hazırlamaktadır. Bankada Kampüs adı altında sunmuş olduğu staj programında, geleceğin bankacı adaylarını yetiştiren banka, kendisine 2018 Kuveyt Türk staj başvurusu yapan adaylarda bazı nitelikler aramaktadır. Bu durumda başvuruları değerlendirmeye alarak, kendisi için uygun olan öğrencileri bünyesine dahil etmektedir.

Kuveyt Türk staj başvurusu, banka tarafından yayımlanan ilanlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Genellikle banka, stajyer alımı gerçekleştireceği dönemlerde kariyer sitelerine ilan yayımlamakta ve öğrenciler de bu ilanlara başvuru yapmaktadır. Kuveyt Türk staj tarihleri ise, öğrencinin banka bünyesine dahil edilmesinin ardından yıl boyu devam etmektedir. Bir sene boyunca hafta da ortalama iki günün banka şubelerinde ya da genel müdürlükte geçirmektedir.

Kuveyt Türk Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlamanın ilk basamağı olarak staj yapacak olan öğrenciler, bankanın yayımlamış olduğu kariyer sitelerinde stajyer alım ilanlarına başvuruda bulunmaktadır. Banka, genellikle Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin 3 ve 4’üncü sınıf öğrencilerini, kariyer hedefi doğrultusunda katılım bankacılığına öncelik gösteren, başarı odaklı olan, takım çalışmasına yatkın ve ikna kabiliyeti yüksek olan öğrencileri kabul etmektedir. Başvuru esnasında öğrencilerden talep edilen tek belge CV olurken, banka bünyesine dahil olan öğrenciler için Kuveyt Türk stajyer maaşları gibi çeşitli haklardan da faydalanabilmektedir.

Kuveyt Türk Stajyer Maaşları

Kuveyt Türk, bünyesine sahil etmiş olduğu stajyerler için SGK’dan maaş ödemesine varana kadar çeşitli haklar sağlamaktadır. Bu doğrultuda öğrenciler, bankada geçirmiş oldukları vakitlerini için ücret, SGK primi ve diğer yan haklar gibi avantajlara sahip olurken, bankanın ödemekte olduğu Kuveyt Türk stajyer ücreti hakkında net bir rakam bilinmemektedir. Fakat diğer bankalarda olduğu üzere 1000 TL civarında olduğu da tahmin edilmektedir.