2018 Albaraka Türk Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

2018 Albaraka Türk Staj Başvuru Tarihleri, Staj Detayları, Staj Başvurusu Dikkat Etmeniz Gerekenler! 2018 Banka Sınavları, Banka Personel…

Albaraka Türk, Türk bankacılık sektöründe en köklü bankalardan biridir. Geçmişten günümüze sektörde vermiş olduğu hizmetler ile bilinen Albaraka Türk, katılım bankacılığı alanında faaliyet göstermektedir. Tüketicilere ve kurumsal müşterilerinde vermiş olduğu bankacılık ürün ve hizmetlerinin yanı sıra sunmuş olduğu banka kariyer imkanları ile de bilinen banka, özellikle eğitimleri gereği staj yapma zorunluluğu bulunan öğrencilere de çeşitli staj programları hazırlamakta ve onları geleceğin bankacıları olma yolunda eğitim vermektedir. Bu doğrultuda yılın belirli dönemlerinde 2018 Albaraka Türk staj başvurusu yapan öğrencileri bünyesine katarak belli bir süre staj yapma imkanı sunmaktadır.

2018 Albaraka Türk Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

2018 Albaraka Türk staj başvurusu, genellikle lise ve üniversitelerin ekonomi, muhasebe, bankacılık ve finans gibi ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler tarafından yapılmaktadır. Bu gibi bölümlerde okuyan öğrenciler, yaz ve kış aylarında banka bünyesinde staj yapabilmektedir. Lise öğrencileri bütün kış süresinde haftanın 3 günü sabah 9:00 ile akşam 17:00 arasında staj yaparken, üniversite öğrencileri genellikle yaz ayların 1 ila 3 ay arası staj yapmaktadır.

Albaraka Türk staj tarihleri genellikle banka tarafından belirlenmektedir. Bu dönemlerde öğrenciler, banka tarafından kariyer sitelerinde yayımlanan ilanları takip ederek, yine bu siteler üzerinden başvuru yapabilmektedir.

Albaraka Türk Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlamanın ilk basamağı olan staj için öğrenciler bankaya başvuruda bulunmaktadır. Banka kendisine başvuruda bulunan öğrencilerde bazı niteliklere bakarak bünyesine dahil etmekte ve eğitimler vermektedir. Örneğin; öğrencinin hafta içi okul döneminde en az 2 gün çalışabilecek olmasına, önceki dönem derslerini başarılı bir şekilde tamamlamış olmasına, faizsiz bankacılık alanında çalışmaya istekli olmasına, analitik düşünebilmesine ve bunun gibi niteliklerine bakılmaktadır. Başvuru esnasında öğrencilerden talep edilen belge ise özgeçmiştir.

Albaraka Türk Stajyer Maaşları

Albaraka Türk stajyer maaşları, banka tarafından bünyesinde çalıştırmış olduğu öğrencilere verilmesi gerekli olan bir maaş türüdür. Hayata geçirilen düzenlemenin akabinde tüm bankaların, belli bir dönem için çalıştırmış oldukları öğrencilere maaş ödemesi yapması zorunlu hale getirilmiştir. Bu doğrultuda stajyerlere ödenen Albaraka Türk stajyer ücreti hakkında net bir bilgi elde edilemese de, tahmini olarak 100 TL civarında olduğu düşünülmektedir.