2018 Vakıf Katılım Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

2018 Vakıf Katılım Staj Başvuru Tarihleri, Staj Detayları, Staj Başvurusu Dikkat Etmeniz Gerekenler! 2018 Banka Sınavları, Banka Personel Alımları ve Başvuruları!

Vakıf Katılım Bankası, son zamanlarda oldukça popüler hale gelen ve tüketicilere daha çok avantaj sağlayan faizsiz bankacılık alanında faaliyet gösteren bankalardan biridir. Vakıfbank bünyesinde vermiş olduğu hizmetlerin yanı sıra, bireylere sağlamış olduğu banka kariyer olanakları ile de bilinen banka, öğrenciler için de çeşitli staj programları hazırlayarak geleceğin bankacılarını yetiştirmektedir. Bu doğrultuda kendisine 2018 Vakıf Katılım staj başvurusu yapan öğrencilerin başvurularını değerlendirmeye alarak, uygun bulduğu öğrencileri bünyesine sahil etmektedir.

2018 Vakıf Katılım Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

Vakıf Katılım Bankası, hazırlamış olduğu Üniversiteli Stajyerler Projesi kapsamında, üniversitelerin ilgili bölümlerinde okumakta olan öğrenciler için staj ve istihdam olanakları sağlamaktadır. Projenin amacı, katılım bankacılığına ilgi duyan üniversite öğrencilerini geleceğin bankacıları olma yolunda yetiştirmek olurken, bu kapsamda öğrenciler tarafından 2018 Vakıf Katılım staj başvurusu yapılmaktadır.

Başvuru sonrasında değerlendirmeye alınan ve en sonunda banka bünyesine sahil edilen stajyerler, çalıştıkları süre zarfı boyunca temel bankacılık eğitimleri almakta ve bu sayede iş hayatına hazır bir şekilde başlamaktadır. Vakıf Katılım staj tarihleri genellikle banka tarafından belirlenirken, öğrencilerin başvurularını yılın her döneminde gerçekleştirebilmektedir.

Vakıf Katılım Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlama doğrultusunda Vakıf Katılım bünyesinde staj görmek isteyen öğrenciler, başvurularını bankanın kariyer sitesi üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Başvuru yapmak adına banka tarafından herhangi bir tarih verilmezken, öğrenciler diledikleri zaman başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmekte ve alım yapılacağı dönemlerde de değerlendirmeye alınarak, uygun görülmesi halinde banka bünyesine dahil edilmektedir.

Vakıf Katılım staj süresi dördüncü sınıfın sonunda kadar devam ederken, öğrenciler bir ayda en fazla 14 gün kadar işe gelebilmektedir. Ayrıca haftada en az 1 gün işe gelme şartı da aranmaktadır.

Vakıf Katılım Stajyer Maaşları

Vakıf Katılım stajyer maaşları, sektörde faaliyet göstermekte olan diğer tüm bankalarda olduğu üzere stajyerler için ödenmesi gerekli olan bir maaştır. Yasalar gereği bankalar adına zorunlu hale getirilen Vakıf Katılım stajyer ücreti hakkında kesin bir rakam bilinmemekle beraber, sektörde genel olarak öğrencilere verilen ücretim 1000 TL civarında olduğu bilinmektedir. Bankanın stajyer maaşları hakkında net bir rakam öğrenmek isteyen öğrencilerin ise banka ile iletişime geçmesi gerekmektedir.