Ana SayfaDiğer İş İlanlarıBaşvurular Başladı! Diyanet İşleri Başkanlığı 9.500 Kişilik Personel Alımı Yapıyor!

Başvurular Başladı! Diyanet İşleri Başkanlığı 9.500 Kişilik Personel Alımı Yapıyor!
B

Kamu iş ilanları kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 9.500 kişinin işe alınacağı bildirildi.

-

Kamu iş ilanları kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 9.500 kişinin işe alınacağı bildirildi.

3.000 Kadın Kamu Personeli İşe Alınacak

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 9.500 kişiyi sözleşmeli kamu personeli olarak işe alacağı ile ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan karar göre 3.500 kişi Kur’an kursu öğreticisi, 6.000 kişi imam ve hatip,500 müezzin kayyım 4B statüsünde sözleşmeli kamu personeli olarak çalışmak üzere işe alınacak. Kamu iş ilanları ile işe alımı sağlanacak olan yeni personellerde 2018 yılı KPSS’ye girmiş olma şartı aranacak ve puan sırasına göre işe alım gerçekleştirilecek. Kur’an kursu öğreticisi pozisyonuna sadece kadın adaylar başvuru yapabilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın internet sitesinde yapılacak olan başvurular 7 Şubat 2019 (bugün) başlayacak ve 15 Şubat 2019 tarihine kadar devam edecek.

Yeni Kamu Personellerinde Aranan Şartlar Nelerdir?

Sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere işe alımı sağlanacak olan kamu personellerinde İlahiyat Fakültesi, İlahiyat ön lisans, İlahiyat MYO veya İmam Hatip Lisesi mezunu olmaları, müezzinlik adaylarının hafızlık belgesi sahibi olması,  2018 KPSS’de ilgili puan türünden en az 50 puan almış olmaları gibi şartlar aranacak. Kariyer yolculuğuna sözleşmeli devlet memuru olarak devam etmek isteyen adaylar online gerçekleştirdikleri sınav başvurularını bulundukları ile ve ilçedeki müftülüklere giderek onaylatacaklar. Başvuru sahipleri sınava tabi tutulacak olup sınavlar Ankara – İstanbul – İzmir – Bursa – Antalya – Denizli – Bolu – Erzurum – Diyarbakır – Elazığ – Kayseri – Kastamonu – Konya – Tekirdağ – Manisa – Samsun – Trabzon – Rize – Şanlıurfa – Van illerinde düzenlenecek. İşe alımı yapılan yeni personeller 4 yıl başka bir yere atanamayacaklar ve eşleri de kendilerine tabi olacak.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol