Yalova Üniversitesi 23 Öğretim Görevlisi Alacak!

Yalova Üniversitesi, kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile öğretim görevlisi alacağını duyurdu.

Yalova Üniversitesi, kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile öğretim görevlisi alacağını duyurdu. Yayımlanan bu ilana belirtilene göre Doçent, Profesör ve Doktor Öğretim Üyesi unvanlarında yapılacak olan bu alımlarda, toplamda 23 personeli bünyesine katacak.

Yalova Üniversitesi, yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile akademik personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. İlanda belirtildiği üzere toplamda 23 personeli bünyesine katacak olan Üniversite Rektörlüğü, bu alımlarını Grafik Tasarım, İç Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Terapi ve Rehabilitasyon, Grafik Tasarım, İktisat, İşletme, Uluslararası İşletme, Uluslararası Ticaret ve Finans, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği gibi bölümler için gerçekleştirecek.

Adaylarda Aranan Şartlar Neler Olacak?

Bünyesine dahil edecek olduğu öğretim görevlilerinde bazı nitelikler arayacak olan Yalova Üniversitesi Rektörlüğü, bu nitelikleri genel ve özel şartlar olarak takip edecek. Genel şartlara bakıldığında; adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyor olması, yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olması ve başvuruların şahsen Yalova Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na yapılması gibi şartlar olacak. Özel şartlara bakıldığında ise, adayların iş başvurusu yapacak oldukları kadroya göre değişiklik gösterirken, örneğin; doçentlik belgesini endüstri alanında almış olmak, Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olup Enerji alanında doktora yapmak gibi şartlar olacak.

Kamu personel alımları dahilinde gerçekleştirilecek olan bu alımlarda Yalova Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi olmak isteyen Doçent, Profesör ve Doktor Öğretim Üyeleri, başvurularını ilanın yayımlanma tarihinden itibaren 15 gün içerisinde bizzat gerçekleştirecek. Posta yolu ile gerçekleştirilen müracaatlar dikkate alınmayacak olup, adayların daha önce çalıştıkları kurumdan almış oldukları hizmet belgesinin de başvuru dosyasında yer alması talep edilecek.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?4d7757db-dde1-4162-90ad-9119507ed199