Ana SayfaKariyerTEB Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

TEB Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Türkiye’deki köklü bankalardan biri olan TEB, yılın belli dönemlerinde staj başvurularını kabul ediyor. Peki başvurular ne zaman? Adaylarda hangi kriterler aranıyor?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye Ekonomi Bankası, kısa ve bilindik adı ile TEB, Türk bankacılık sektöründe uzun yıllardır hizmet vermekte olan bankalardan biridir. Finansal açıdan tüketicilere kaliteli hizmet sunan banka, ayrıca yüzlerce kişi için de istihdam imkanı sağlamaktadır.

Bunun ile beraber her sene belirli dönemlerde eğitimleri gereği staj yapmak zorunda olan öğrencilere de olanak tanımaktadır. 2020 TEB staj başvurusu yapan öğrencilerin bu başvurularını değerlendirmeye alan banka, uygun bulduğu öğrencileri belli bir süre bünyesinde çalıştırmakta ve gerekli temek bankacılık eğitimlerini vermektedir. Peki en çok merak edilen staj başvuruları yılın hangi dönemlerinde yapılıyor? Daha da önemlisi başvurularda öğrencilerden hangi şartlar aranıyor?

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

2020 TEB Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

Banka kariyer hedeflerini daha öğrencilik yıllarındayken oluşturmaya başlayan bireyler, genellikle temel eğitimlerini bu dönemde almaktadır. Bu doğrultuda birçok banka, öğrenciler için staj programları düzenlemekte ve her yıl belirli dönemlerde stajyer alımları gerçekleştirmektedir. TEB staj başvurusu da, bu amaç ile öğrenciler tarafından yapılan başvurulardan biridir.

TEB staj başvurusu, genellikle üniversitelerin lisans programlarında öğrenci olan ve staj zorunluluğu bulunan 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile ön lisans programına devam eden öğrenciler tarafından yapılmaktadır.

TEB staj tarihleri her sene Haziran ve Eylül ayları arasında olurken, başvuru işlemleri ise banka tarafından tercih edilen kariyer siteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri de TEB’e staj başvurusu yapabilirken, bu öğrenciler için staj tarihleri ise Haziran ile Ağustos arasıdır.

TEB Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlamanın ilk adımı olan staj için başvurular bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Çeşitli kanallar aracılığı ile CV gönderen stajyer adayları değerlendirilmeye alınmakta ve banka tarafından Genel Yetenek Testi’ne tabi tutulmaktadır. Testi başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar İnsan Kaynakları tarafından mülakata davet edilmekte ve uygun bulunan adaylar da ilgili departmanlara yerleştirilmektedir. Başvuru esnasında öğrenciler için gerekli olan tek belge ise CV’dir.

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

TEB Stajyer Maaşları

TEB stajyer maaşları, diğer tüm bankalarda olduğu üzere Türkiye Ekonomi Bankası’nda da ödenmesi gereken bir ücrettir. Hayata geçirilen düzenleme ile beraber bankalara bünyesinde çalıştırdıkları öğrencilerden dolayı zorunlu hale getirilen bu uygulamada, TEB stajyer ücreti hakkında net bir bilgiye sahip değiliz. Ancak bankaların stajyerlere verdiği maaş ücretlerinin ortalama 1.000 TL’dir.

Bu içerikte yer alan staj bilgileri; önceki dönemlerde staj yapan öğrenciler tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. 2020 yılı döneminde staj yapacak kişilerin, ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden inceleme yapmasını tavsiye ederiz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...