Türkiye Ekonomi Bankası, kısa ve bilindik adı ile TEB, Türk bankacılık sektöründe uzun yıllardır hizmet vermekte olan bankalardan biridir. Finansal açıdan tüketicilere kaliteli hizmet sunan banka, ayrıca yüzlerce kişi için de istihdam imkanı sağlamaktadır. Bunun ile beraber her sene belirli dönemlerde eğitimleri gereği staj yapmak zorunda olan öğrencilere de olanak tanımaktadır. 2019 TEB staj başvurusu yapan öğrencilerin bu başvurularını değerlendirmeye alan banka, uygun bulduğu öğrencileri belli bir süre bünyesinde çalıştırmakta ve gerekli temek bankacılık eğitimlerini vermektedir.

2019 TEB Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

Banka kariyer hedeflerini daha öğrencilik yıllarında iken oluşturmaya başlayan bireyler, genellikle temel eğitimlerini bu dönemde almaktadır. Bu doğrultuda birçok banka, öğrenciler için staj programları düzenlemekte ve her yıl belirli dönemlerde stajyer alımları gerçekleştirmektedir. TEB staj başvurusu da, bu amaç ile öğrenciler tarafından yapılan başvurulardan biridir.

TEB staj başvurusu, genellikle üniversitelerin lisans programlarında öğrenci olan ve staj zorunluluğu bulunan 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri ile ön lisans programına devam eden öğrenciler tarafından yapılmaktadır. TEB staj tarihleri her sene Haziran ve Eylül ayları arasında olurken, başvuru işlemleri ise banka tarafından tercih edilen kariyer siteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencileri de TEB’e staj başvurusu yapabilirken, bu öğrenciler için staj tarihleri ise Haziran ile Ağustos arasıdır.

TEB Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlamanın ilk adımı olan staj için başvurular bankalara göre değişiklik gösterebilmektedir. Çeşitli kanallar aracılığı ile CV gönderen stajyer adayları değerlendirilmeye alınmakta ve banka tarafından Genel Yetenek Testi’ne tabi tutulmaktadır. Testi başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar İnsan Kaynakları tarafından mülakata davet edilmekte ve uygun bulunan adaylar da ilgili departmanlara yerleştirilmektedir. Başvuru esnasında öğrenciler için gerekli olan tek belge ise CV’dir.

TEB Stajyer Maaşları

TEB stajyer maaşları, diğer tüm bankalarda olduğu üzere Türkiye Ekonomi Bankası’nda da ödenmesi gereken bir ücrettir. Hayata geçirilen düzenleme ile beraber bankalara bünyesinde çalıştırdıkları öğrencilerden dolayı zorunlu hale getirilen bu uygulamada, TEB stajyer ücreti tahmini olarak 1000 TL kadardır. Bu ücretler hakkında net bir bilgi verebilmek mümkün değildir.

Bu içerikte yer alan staj bilgileri; önceki dönemlerde staj yapan öğrenciler tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. 2019 yılı döneminde staj yapacak kişilerin, ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden inceleme yapmasını tavsiye ederiz.