İstanbul Fatih Belediyesi 30 Zabıta Memuru Alacak!

Fatih Belediye Başkanlığı, kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile memur alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Fatih Belediye Başkanlığı, kamu iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile memur alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Yayımlanan ilana göre Zabıta Memuru alacak olan Fatih Belediye Başkanlığı, toplamda 30 personeli bünyesine dahil edecek.

Fatih Belediye Başkanlığı, yayımlamış olduğu yeni bir ilan ile kamu personel alımları gerçekleştireceğini duyurdu. İlanda belirtilene göre Zabıta Memuru alımı gerçekleştirecek olan İstanbul Fatih Belediyesi, toplamda 30 personel alacak. Üstelik bu personellerini KPSS puan türüne göre bünyesine dahil edecek.

Adaylarda Hangi Genel ve Özel Niteliklere Bakılacak?

Fatih Belediyesinin bu ilanına iş başvurusu yapmak isteyen adayların bazı genel ve özel şartları taşıyor olması gerekecek. Örneğin; adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde yer alan suçlardan herhangi biri ile hüküm giymemiş olması, erkek adayların askerliğini yapmış, tecil ettirmiş ya da askerlik çağının gelmemiş olması, görevini devamlı yapmasına engel bir durum olmaması, yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından temiz çıkması ve ilan edilen kadro için gerekli özel şartları taşıyor olması gerekecek.

Bunun dışında adayların taşıması gereken özel şartlar ise; 2018 yılı KPSS sınavından P3 puan türüne sahip olması, daha önce çalışmakta olduğu kamu kurumlarında disiplinsizlik nedeni ile çıkarılmamış olması, kilo ile orantılı olmak sürati ile erkek adayların 1,67, kadın adayların ise 1,60 cmden uzun olması, Ekonomi İktisat, İşletme, Yerel Yönetimler, İstatistik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Maliye, Muhasebe, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Pazarlama gibi çeşitli lisans bölümlerinden mezun olması gerekecek.

Sözleşmeli personel alımı dahilinde gerçekleştirilecek olan bu alımlar için adaylar 15 gün içerisinde başvuruda bulunacak. Alımlar için düzenlenecek olan sınavın tarihi ise 3 Aralık 2018 olacak.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?f65c7c46-e7b6-40cc-a1b9-5b329e4cc090