Ana SayfaEkonomiİSKİ Su Kesintisi ve Arızasında Aranacak Numaralar

İSKİ Su Kesintisi ve Arızasında Aranacak Numaralar

-

İSKİ, İstanbul’da mesken, iş yeri ya da bunun gibi çeşitli ihtiyaç alanlarına içme suyu temin eden, atık suları toparlayan ve arıtan bir kurum olarak bilinmektedir. Özellikle de İstanbul’da yaşamını sürdüren vatandaşların içme suyu ihtiyacını karşılama görevi ile bilinen İSKİ, bu alanda vatandaşlara hizmet sağlamaktadır. İSKİ iletişim hattı aracılığı ile de hizmet veren kurum, bu hatlar üzerinden İstanbul’da meydana gelebilecek her konuda bilgi vermektedir. Aynı zamanda İSKİ su kesintisi, arızaları, fatura bilgileri, abonelik işlemleri gibi her türlü konuda bilgi verebilmektedir.

İSKİ Su Kesintisi Arızası

İstanbul’un herhangi bir bölgesinde yaşanan bir arıza ya da problemden ötürü İSKİ su kesintisi yaşanması durumunda, kurum tarafından resmi internet sitesi üzerinden ya da gelen çağrılar doğrultusunda İSKİ telefon hattı üzerinden bilgi verilmektedir. Bazen bazı durumlarda İSKİ su kesintileri yaşanabilmekte ve kurum tarafından bu problemler kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmaktadır.

Yaşanan herhangi bir sorun nedeni ile İSKİ su kesintisi meydana geldiğinde, kurum bölgeye ilgili ekiplerini göndermekte ve öncelikle arızanın kaynağını tespit etmektedir. Tespit edilen arızaya ise anında müdahale edilmekte ve kısa sürede İSKİ su kesintilerinin önüne geçilebilmektedir.

İSKİ Online Sorgulama Yapma

İSKİ online sorgulama işlemi genellikle fatura, borç bilgisi ya da abonelik gibi işlemler için kullanılırken, bazen online olarak arıza durumları da aratılmaktadır. Bunun nedeni ise, İstanbul içinde su kesintisi meydana geldiğinde, İSKİ tarafından bu bilginin internet üzerinden veriliyor olmasıdır. Örneğin; kentin herhangi bir bölgesinde yaşanan su arızası hakkında resmi internet sitesi üzerinden duyuru yayımlanabilmekte ve bu nedenden ötürü bölgeye hangi tarihlerde ve saat aralığında suyun verilmeyeceği hakkında bilgi verilmektedir. Öte yandan bu gibi bilgileri İSKİ telefon üzerinden öğrenebilmek de mümkündür.

İSKİ Telefon Numaraları

İSKİ çağrı merkezi, İstanbul’da su ile alakalı olarak her konuda görüşme sağlanabilecek ve bu amaçla kurulmuş olan bir çağrı merkezidir. Su arızası, kesintisi, abonelik işlemleri, abonelik iptal işlemleri ve bunun gibi pek çok konu için iletişime geçilebilecek olan İSKİ tel; ALO 185’tir. Bunun ile beraber 0212 321 00 00 ve 0212 301 20 00’dır. Ayrıca İstanbul dışı aramalar için de 0212 185 00 00 numarası üzerinden de hizmet verilmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol