Atatürk Ünivesitesi 64 Akademik Personel Alımı Yapıyor!

Atatürk Üniversitesi farklı kadrolar için 64 Akademik Personel alımları yapacağını duyurdu. İş ilanı ile detaylara ulaşmak ve başvuru yapmak için…

Atatürk Üniversitesi farklı kadrolar için 64 Akademik Personel alımları yapacağını duyurdu. İş ilanı ile detaylara ulaşmak ve başvuru yapmak için…

Atatürk Üniversitesi Akademik Personel Alım Detayları!

Atatürk Üniversitesi’ne bağlı birimlerde görevlendirmek üzere öğretim üyesi alımları gerçekleştirileceği ilan edildi. Söz konusu ilan Devlet Personel Başkanlığı sisteminde ilan edilip, iş başvurusu yapacak adayların devlet hizmetine girmeden önce başvuru şartlarını taşıyor olup olmadığına dikkat etmeleri istenmektedir.

Profesör ve Doçent kadrolarında istihdam edilecek adaylar daimi statüsünde yer alacaklardır. Başvuru anında adaylardan istenen belgeler ise kadrolara göre değişkenlik göstermektedir. Profesör kadrolar için istenen belgeler arasında dilekçe, özgeçmiş, yayın listesi, doçentlik belgesi, doçentlik yabancı dil belgesi, lisans, yükseklisans, doktora ya da uzmanlık belgelerini getirmeleri gerekmektedir. Bunların yanı sıra nüfus cüzdanı fotokopisi ile 2 tane vesikalık fotoğraf, 1 tane bilgisayar ortamında bulunan 6 takım dosyanın teslim edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği kapsamında yayınladıkları araştırma eserlerini belirtmeleri istenmektedir.

Doçent Kadroları için aynı belgelerle birlikte 4 takım dosyayı getirmeleri istenmektedir.

Başvurular 19 Ekim’de başlamış olup, son başvuru tarihi 15 gün sonradır. İlana ilişkin detaylara ulaşmak isteyenler haberin sonunda yer alan bağlantıdan yararlanabilirler.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?11a62d3d-b70d-45d7-9a22-617ac9300e93