TÜBİTAK, Lise, Önlisans ve Lisans Mezunu Alımlar Yapıyor!

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), çeşitli alanlarda ve pozisyonlarda lise, önlisans ve lisans mezunu 13 kamu personel alımı yapacağını duyurdu.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), çeşitli alanlarda ve pozisyonlarda lise, önlisans ve lisans mezunu 13 kamu personel alımı yapacağını duyurdu.

TÜBİTAK Personel Alım Detayları

Toplamda 13 kamu personeli alımı yapacak olan TÜBİTAK’ın açık kadroları şu şekildedir;

  • Yolcu Taşıma Şoförlüğü pozisyonunda 2,
  • Büro Memuru pozisyonunda 3,
  • Teknisyen ve Teknikerlik pozisyonlarında 4,
  • İnşaat Teknolojisi Teknisyeni pozisyonunda 1,
  • Elektrik Teknisyeni pozisyonunda 3 alım yapılacak.

Elektrik Teknisyeni ve İnşaat Teknolojisi Teknisyeni kadrolarına yapılacak olan alımlarda engelli olanların başvuruları kabul edilecektir. Aynı zamanda alım yapılacak adaylarda KPSS puanına bakılacaktır. Bu kapsamda da yeterli seviyede KPSS puanının olması gerekmektedir.

Elektrik Teknisyeni alımlarında adayların elektrik işlerinde mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları istenmektedir. Tüm adayların ise ekip çalışmalarında başarılı olmaları, güvenlik soruşturması engellerinin bulunmaması istenmektedir.

Son Başvuru Tarihi 30 Ekim!

Büro Memuru alımlarında adayların en az önlisans mezunu olması aranırken, Şoför alımlarında ise lise mezunu olmak yeterlidir. Adayların istihdam edilecekleri şehir Kocaeli-Gebze olup, başvurunun kabul edilmesi durumunda Kocaeli’de ikamet etmeyen bireylerin bu lokasyonda ikamet etmeye uygun olmaları istenmektedir. İş başvuruları başlamış olup, son başvuru tarihi ise 30 Ekim 2018’dir. Başvurular ise İŞKUR üzerinden gerçekleşecektir.