Bimeks Alışverişi Kolaylaştıracak Yeni Web Kanalını Açıyor

0

Şirketin 2016 yılı başında yaptığı yatırım planı dâhilinde önümüzdeki iki ayda Keşan-Edirne, Zonguldak, Biga-Çanakkale ve Ostim-Ankara mağazaları açılacak. Ayrıca, geçtiğimiz yıl açılan Lefkoşa mağazasından sonra, Kıbrıs’taki ikinci Bimeks mağazası da Girne’de açılacak.

“PERAKENDE’DE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, HER İKİ KANALIN DA BİRBİRİNİ DESTEKLEMESİYLE OLUR”

Bimeks Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Akgiray, yeni mağaza lokasyonlarına karar verirken, mağaza ve web entegrasyonunun önceliklerini dikkate aldıklarını belirterek “Büyüme hedeflerimizi, metrekare başı ciro ve verimlilik doğrultusunda belirliyoruz.” dedi.

Perakende’de sürdürülebilir büyüme ve kârlılığın, mağaza ve online ayrışmasıyla değil, her iki kanalın birbirini desteklediği iş modelleriyle sağlanabileceğine dikkat çeken Akgiray, ifadelerine şunları ekledi, “Bimeks, perakendedeki bu radikal dönüşümü 5 yıl önce öngörüp stratejisini buna göre oluşturdu. Mağaza rafına koyduğumuz her ürünün eş zamanlı olarak online kanaldan da satın alınabiliyor olması, mağaza verimliliğimize olumlu yansıdığı gibi müşteri nezdindeki farkındalığımızı da arttırdı.”

“TÜKETİCİ ELEKTRONİĞİ ÇOK BÜYÜK BİR PAZAR”

Bimeks’in yeni tasarımı ve alışverişi kolaylaştıran yazılımıyla güçlendirilmiş yeni web ve mobil satış kanalının yakında tüketiciyle buluşturacaklarını söyleyen Akgiray, “Tüketici Elektroniği, 40 milyar TL hacme sahip çok büyük bir pazar. Tüketicilere erişilebilirlik, konfor ve alışveriş kolaylığı sağlayan firmaların bu pazardan hızla pay aldıklarını yakın dönemde göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Bimeks halen 59 şehirde 138 mağaza ile faaliyet gösteriyor. 2015 yılını 1.573 milyon TL ciro ile kapatan şirket, 2016 yılında satışlarını yüzde 21 arttırarak 1,900 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyor. Şirket, 2015 yılında satışlarının yüzde 12’sini online satış kanalından gerçekleştirmişti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın