Bimeks Alışverişi Kolaylaştıracak Yeni Web Kanalını Açıyor

Google Haberlere Abone Ol:

Şirketin 2016 yılı başında yaptığı yatırım planı dâhilinde önümüzdeki iki ayda Keşan-Edirne, Zonguldak, Biga-Çanakkale ve Ostim-Ankara mağazaları açılacak. Ayrıca, geçtiğimiz yıl açılan Lefkoşa mağazasından sonra, Kıbrıs’taki ikinci Bimeks mağazası da Girne’de açılacak.

“PERAKENDE’DE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, HER İKİ KANALIN DA BİRBİRİNİ DESTEKLEMESİYLE OLUR”

Bimeks Başkan Yardımcısı Dr. Ahmed Akgiray, yeni mağaza lokasyonlarına karar verirken, mağaza ve web entegrasyonunun önceliklerini dikkate aldıklarını belirterek “Büyüme hedeflerimizi, metrekare başı ciro ve verimlilik doğrultusunda belirliyoruz.” dedi.

Perakende’de sürdürülebilir büyüme ve kârlılığın, mağaza ve online ayrışmasıyla değil, her iki kanalın birbirini desteklediği iş modelleriyle sağlanabileceğine dikkat çeken Akgiray, ifadelerine şunları ekledi, “Bimeks, perakendedeki bu radikal dönüşümü 5 yıl önce öngörüp stratejisini buna göre oluşturdu. Mağaza rafına koyduğumuz her ürünün eş zamanlı olarak online kanaldan da satın alınabiliyor olması, mağaza verimliliğimize olumlu yansıdığı gibi müşteri nezdindeki farkındalığımızı da arttırdı.”

“TÜKETİCİ ELEKTRONİĞİ ÇOK BÜYÜK BİR PAZAR”

Bimeks’in yeni tasarımı ve alışverişi kolaylaştıran yazılımıyla güçlendirilmiş yeni web ve mobil satış kanalının yakında tüketiciyle buluşturacaklarını söyleyen Akgiray, “Tüketici Elektroniği, 40 milyar TL hacme sahip çok büyük bir pazar. Tüketicilere erişilebilirlik, konfor ve alışveriş kolaylığı sağlayan firmaların bu pazardan hızla pay aldıklarını yakın dönemde göreceğiz.” şeklinde konuştu.

Bimeks halen 59 şehirde 138 mağaza ile faaliyet gösteriyor. 2015 yılını 1.573 milyon TL ciro ile kapatan şirket, 2016 yılında satışlarını yüzde 21 arttırarak 1,900 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyor. Şirket, 2015 yılında satışlarının yüzde 12’sini online satış kanalından gerçekleştirmişti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.