Şehit Askerimizin Tek Hayali Annesine Ev Almaktı

Google Haberlere Abone Ol:

Maddi durumları iyi olmayan ailenin 4’ü erkek 6 çocuğundan en büyüğü olan şehit Uzman Onbaşı Sedat Sağır (22), iki yıl önce İzmir’de askerliğini bitirdi. Sedat Sağır, askerlik görevini tamamladıktan sonra görevine uzman onbaşı olarak devam etmek için Şanlıurfa’da başvuru yaptı. Sınavı kazandıktan sonra ise ilk görev yeri olan doğuya gönderildi.

“BİZİM DE BİR EVİMİZ OLACAK”

Kiralık bir evde ve kötü koşullarda yaşayan aileye sahip çıkan amcaları, Mehmetçik Mahallesi’ndeki fıstık bahçesinde bulunan evini Sağır ailesine kira almadan verdi. Ev sahibinin fıstık bahçesine bekçilik yapan Sağır ailesi kiradan kurtuldu.

Askerliğini yaparken ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için fazla destek alamayan Sedat Sağır’ın ise en büyük hayalinin ailesine bir ev almak olduğu ortaya çıktı. Şehit askerin yaklaşık bir ay önce annesi Aynur Sağır’ı arayarak, “Size bir ev alacağım, artık bizim de bir evimiz olacak” dediği fakat annesinin ilk önce oğlunu evlendirmek istediğini söylediği iddia edildi.

Sedat Sağır’ın askerlik mesleğini ise motosikletle hamallık yapan babası Mehmet Sağır’ın o işte çalışmasını istemediği ve ailesine ev almak için seçtiği öğrenildi. Sedat Sağır’ın 15 yaşındaki kardeşi Erkan’ın ise sağır ve dilsiz olduğu öğrenildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…