Şehit Askerimizin Tek Hayali Annesine Ev Almaktı

0

Maddi durumları iyi olmayan ailenin 4’ü erkek 6 çocuğundan en büyüğü olan şehit Uzman Onbaşı Sedat Sağır (22), iki yıl önce İzmir’de askerliğini bitirdi. Sedat Sağır, askerlik görevini tamamladıktan sonra görevine uzman onbaşı olarak devam etmek için Şanlıurfa’da başvuru yaptı. Sınavı kazandıktan sonra ise ilk görev yeri olan doğuya gönderildi.

“BİZİM DE BİR EVİMİZ OLACAK”

Kiralık bir evde ve kötü koşullarda yaşayan aileye sahip çıkan amcaları, Mehmetçik Mahallesi’ndeki fıstık bahçesinde bulunan evini Sağır ailesine kira almadan verdi. Ev sahibinin fıstık bahçesine bekçilik yapan Sağır ailesi kiradan kurtuldu.

Askerliğini yaparken ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için fazla destek alamayan Sedat Sağır’ın ise en büyük hayalinin ailesine bir ev almak olduğu ortaya çıktı. Şehit askerin yaklaşık bir ay önce annesi Aynur Sağır’ı arayarak, “Size bir ev alacağım, artık bizim de bir evimiz olacak” dediği fakat annesinin ilk önce oğlunu evlendirmek istediğini söylediği iddia edildi.

Sedat Sağır’ın askerlik mesleğini ise motosikletle hamallık yapan babası Mehmet Sağır’ın o işte çalışmasını istemediği ve ailesine ev almak için seçtiği öğrenildi. Sedat Sağır’ın 15 yaşındaki kardeşi Erkan’ın ise sağır ve dilsiz olduğu öğrenildi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın