Turkcell 4.5 G Hızıyla En Teknolojik Yelken Yarışını Düzenliyor

0

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, 26-29 Mayıs tarihlerinde 4 gün boyunca sürecek olan etkinliğin ilk gününde yelkenler, Caddebostan’da antrenman yarışı yapacak. Bunun yanı sıra 27 – 29 Mayıs tarihlerinde ise yine aynı yerde şamandıra yarışları gerçekleşecek. 28 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek boğaz yarışında tüm yelkenler, Dolmabahçe’den başlangıç yaparak Anadolu Hisarı şamandırası ve Çırağan şamandırası arasındaki hatta dümen kıracak Çırağan Sarayı önünde yarışın tamamlanacağı etkinliğe, yerli ve yabancı toplam bin yelkenci katılacak. Beşiktaş sahili-Ortaköy Meydanı, Akıntıburnu-Arnavutköy ve Aşiyan yarışın en iyi takip edilebileceği lokasyonlar olarak dikkat çekecek.
15 metrelik trimanlarıyla ardı ardına dünya rekorları kıran Hydros ekibi de Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın bu yılki konuğu olarak törene katıldı. Dünyaca ünlü yelkenci Jérémie Lagarrigue’in dümenciliğini üstlendiği Hydros, ulaştıkları 31,46 knot’la dünyanın en hızlı yelkenli teknelerinden biri. Hydros, 28 Mayıs’ta Boğaz sularında Turkcell’in 4.5G yelkeni ile şov yapacak. 28 Mayıs günü yarışa özel yelkenlilere açılan İstanbul Boğazı ise ilk kez böyle bir tekneye de ev sahipliği yapmış olacak.

GÜMÜŞ KUPA EVİNE GERİ DÖNDÜ
Açıklamada 2002 yılından bu yana gerçekleştirilen Bosphorus Cup yarışlarında Türk tasarımcı Can Yalman’ın tasarladığı 7 kg ağırlığındaki gümüş kupa yer alacak. Her sene genel klasman 1’incisinin sahip olduğu, Kapalıçarşı’da gümüş ve kristal malzemelerle üretilen kupa, bir sene boyunca kazanan ekipte kalıyor. Geçen yarışın 1’incisi Arkas Flying Box teknesi, bir yıl boyunca İzmir Arkas Spor Kulübü tesislerinde sergiledikleri bu özel kupayı, yarış öncesi yeni sahibi için tekrar organizasyona teslim etti.
Törende konuşan Turkcell Bireysel Pazarlama Direktörü Dilara Demir Kısakürek, Turkcell Platinum ile 12 yıldır yüzbinlerce müşteriyle daha da iyi hizmet vermek için çalıştıklarını söyleyerek “Yoğun iletişim ve hızlı internete bağlanma ihtiyacı olan bu müşterilerimize 4.5G hızı ile yüksek kotalı paket ve tarifeler sunuyoruz. Turkcell’in eşsiz müşteri deneyimini yaşatmanın yanı sıra seyahat, ulaşım, eğlence ve tüm teknolojik ihtiyacları kapsayan birçok ayrıcalık da sunuyoruz. Merakla beklenen ve artık uluslararası boyutta takip edilen prestijli bir organizasyon olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup, 15. Yılında Turkcell 4.5 teknolojisi ile yelken açıyor. Bu yıl Turkcell olarak teknolojik gücümüzü daha da belirgin bir şekilde ortaya koyduk. Dünyanın en hızlı 4.5G internet alt yapısı sayesinde ünlü yelkencileri ağarlayacak yarışın yüzbinlerce izleyiciye ulaşmasına önayak olacağız. Ürün ve servislerimizle hem müşterilerimizin yarış takibini hem de yelkencilerin iletişimini daha hızlı ve daha eğlenceli hale getireceğiz. Bugüne kadar 192 ülkede yaklaşık 8 milyona kez indirilen Türkiye’nin en popüler anlık mesajlaşma uygulaması BiP, yaklaşık 6 milyon kişinin kullandığı Türkiye’nin en zengin müzik arşivlerinden birisine sahip olan fizy, Turkcell TV, Tam Burada ve Akıllı Depouygulamalarımız da Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın hizmetinde olacak. Ayrıca Turkcell Platinum uygulaması üzerinden tüm program takip edilebilecek, Boğaz yarışı canlı olarak izlenebilecek.Turkcell Platinum olarak İstanbul Boğazı’nın tüm güzelliğiyle eşlik ettiği bu heyecan verici ve prestijli organizasyona desteğimizi bu yıl da sürdürüyor olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

“4.5 G HIZIYLA EN TEKNOLOJİK YELKEN YARIŞI”
Kısakürek, “Turkcell’in gelişmiş alt yapısı ile değer verdiklerinizin her an nerede olduklarını görebilmenizi sağlayan Tam Burada servisi Turkcell Bosphorus Cup’a katılan tüm teknelere yerleştirildi. Bu sayede Boğaz gibi dar bir alanda izleyiciler ilk defa harita üzerinden Boğaz yarışındaki teknelerin son konumlarını, yarış sürelerini anlık olarak akıllı telefonlarından takip edebilecekler. Türkiye’nin en zengin yerli müzik arşivlerinden birine sahip olan fizy üzerinden 28 Mayıs Cumartesi günü Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta çalan tüm müzikleri canlı dinlenebiliyor olacak. Yarışa katılan tüm yelkencilerin resmi iletişim kanalı olan BiP sayesinde yarışa ve organizasyona dair program akışı, kurallar ve anı anına tüm değişiklikleri takip etmek mümkün olacak. Gerçek çoklu ekran deneyimi sunan ve kullanıcıların yayını geriye sarabilmelerine olanak sağlayan Turkcell TV+ üzerinden 28 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olan boğaz yarışı canlı olarak yayınlanacak” ifadelerini kullandı.
Orhan Gorbon da Turkcell Platinum Bosphorus Cup ile dünyaca ünlü bir marka oluşturduklarını belirtirken “Dünya standartlarında olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup, İstanbulluları yelken sporuyla buluştururken şehri de dünyaya tanıtmak için önemli bir görev üstleniyor. İstanbul Boğazı, kıvrılma açısının yanı sıra coğrafik konumunu açısından da spor turizminin can damarı. Bu anlamda izlemesi son derece keyifli olan bu büyük yarışı, İstanbul Boğazı’nda 15 yıldır gerçekleştiriyor olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016”, 29 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan 15’inci Yıl Özel Kupa Töreni’yle sona erecek.
 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın