Ziraat Bankası EFT Saatleri, EFT ve Swift Kodu

Ziraat Bankası EFT Saatleri, EFT Kodu, Swift Kodu! EFT İşlemleri Hangi Saatlerde Yapılıyor? Ziraat Bankası ve diğer bankalara ait tüm EFTler!

Ülkemizde hizmet veren üç kamu bankasından birisi olup en köklü bankalarındandır. 1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde kurularak hizmetine başlamıştır. Kamu bankası olması devlete bağlı olarak hizmetini yürütmesi anlamına gelmektedir. Paranız güvende olduğu gibi dünya çapında hizmet veriyor. Merkezi Türkiye’de olup yola çıkarken “bir bankadan daha fazlası” sloganı ile yola çıkmışlardır. Ziraat bankası kaliteli olduğu gibi bankacılık kavramında her alanda size hizmet vermektedir. Bu yazımızdan Ziraat Bankası EFT Saatleri, EFT Kodu ve swift kodu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Bankaların verdiği hizmet gereğince EFT işlemi oldukça önemlidir. Aynı bankada bulunan farklı hesaba transferinizi havale ile yapabilirsiniz. Farklı bir bankaya para göndermek istiyorsanız eğer havale değil EFT yöntemi ile yapmalısınız.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Sabah 08.30 – 17.00 arasında EFT işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

EFT Kodu: 0010
Swift Kodu: TCZBTR2A

EFT işlemi yaparak farklı bir bankadaki hesaba para aktarımı yapabilirsiniz. EFT işleminin süresi 5-10 dakika kadar sürmektedir. Merkez bankası üzerinden gerçekleştiğinden dolayı yoğunluğa bağlı olarak 30 dakikaya kadar sürebilir. EFT işlemini işlem saati dışında ve hafta sonu yaptıysanız önünüzdeki ilk iş gününde gerçekleşecektir.

İlgili:  Akbank EFT Saatleri, EFT ve Swift Kodu

EFT işlemini gerçekleştirdikten sonra paranız aktarılmadığı takdirde kontrol edilmesi adına hesabınıza bakabilirsiniz. Para gönderimi olduysa eğer karşı tarafa aktarılmazsa bankanızın müşteri temsilcisini arayarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.