Şekerbank EFT Saatleri, EFT ve Swift Kodu

Şekerbank EFT Saatleri, EFT Kodu, Swift Kodu! EFT İşlemleri Hangi Saatlerde Yapılıyor? Şekerbank ve diğer bankalara ait tüm EFTler!

Şekerbank 1953 yılında Pancar Kooperatifler Bankası adı altında şeker üreticilerine yönelik finansal kaynak sağlamak adıyla kurulmuştur. 1956 da Ankara’ya taşınarak Şekerbank adını aldı. 1993 yılında özel banka konumuna gelerek hisselerini halka arz ederek yönetim sağlanmaya başlandı. Ülkemizin önde gelen ve saygın bankalarından oldu. Bugün 3542’den fazla çalışanı ile hizmet vermeye devam etmektedir. Şubeleri ile çalışmalarına devam ederek hizmet alanını geliştiriyor. Bu yazımızdan Şekerbank EFT Saatleri, EFT Kodu ve swift kodu ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Bankacılık işlerinin kullanımı genelde internet üzerinden gerçekleşmektedir. Havale ve EFT işlemleri para aktarımında kullanılır. Havale A bankasından A bankasındaki hesaba para gönderimi yapılırken, EFT işlemi ise A bankasından B bankasındaki herhangi bir hesaba para gönderiminin gerçekleşme olayıdır.

Şekerbank EFT Saatleri

EFT işlemlerini her iş günü 09:00 – 17:15 saatleri arasında gerçekleşmektedir.

EFT Kodu: 0059
SWIFT Kodu: SEKETR2A

EFT işlemi olarak ortalama 5-10 dakika kadar sürmektedir. Talimat verilmesi ile yoğunluğa bağlı olarak 30 dakikayı bulabilen bir transfer işlemi gerçekleşiyor. Genelde kişiler hesaplarını EFT yöntemi ile kullanmaya devam ediyorlar. Yurtdışında dünyanın her yerinde geçerli olmaktadır. Hafta sonu ve işlem saatinden sonra yapılacak olan EFT bir sonraki iş gününde hesaba direk olarak aktarılmaktadır.

İlgili:  Garanti Bankası EFT Saatleri, EFT ve Swift Kodu

EFT internet üzerinden gerçekleştiği gibi yaşanacak sorunları bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak çözebilirsiniz. EFT gecikmesi ve gerçekleşmemesi durumunda müşteri hizmetleri size yardımcı olarak işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.