Ana SayfaGündemAlaşehirli Hanımlardan Eğitime Mantılı Destek

Alaşehirli Hanımlardan Eğitime Mantılı Destek
A

-

 Yaptıkları mantı, erişte, saç pidesi, kermes gibi faaliyetler ve bağışlarla 1998 yılından bu yana 700 üniversite öğrencisine destek olan derneğin gönüllü hanımları bu yıl içinde de 140 üniversite öğrencisine 200 TL nakdi yardımda bulunarak eğitime verdiği desteğini sürdürdü. Yapılan çalışmalar Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin tarafından da takdir belgesi ile ödüllendirildi.

Tarihi Kurşunlu Han’da düzenlenen tanıtım etkinliğine Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, Belediye başkanı Gökhan Karaçoban, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, derneğin gönüllü üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Mantı Gününde konuşan Dernek Başkanı Ayşe Köseoğlu, “Yunus Emre Kültür ve Dayanışma Derneği ilçemizdeki eğitim, kültür ve sosyal alandaki faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. İlçemizi ulusal ve uluslar arası platformlarda temsil edebilecek yetenek ve bilgi birikimine sahip olup, ancak maddi yetersizlikleri nedeniyle eğitimine devam edemeyecek durumdaki gençlerimize bir nebze de olsa destek olmak derneğimizin misyonunu oluşturmaktadır.

1998 yılından bu yana devam eden misyonumuzda 700 üniversite öğrencimiz eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılı içerisinde 140 öğrencimize 200 TL nakdi para yardımı yaptık. 38 gönüllü üye ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelir kaynağımız mantı, erişte, saç pidesi, kermes gibi faaliyetler ve hayırseverlerin bağışları oluşturuyor. Çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Törene katılan ve dernek üyelerine çalışmalarından dolayı birer takdir belgesi veren Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin ise şunları söyledi:

“Ülkemizin bu tür sosyal ve kültürel kuruluşlara çok ihtiyacı var. Bu tür etkinliklerle Alaşehir’imizde kültür mantığı daha da gelişecektir. Yunus Emre Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerini ve bağışçılarını kutluyorum.”
Düzenlenen etkinlikte katılımcılara mantı ikram edilirken, Alaşehir’de görev yapan müzik öğretmenlerinden oluşan koro katılımcılara müzik ziyafeti verdi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,350TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol