Alaşehirli Hanımlardan Eğitime Mantılı Destek

Google Haberlere Abone Ol:

 Yaptıkları mantı, erişte, saç pidesi, kermes gibi faaliyetler ve bağışlarla 1998 yılından bu yana 700 üniversite öğrencisine destek olan derneğin gönüllü hanımları bu yıl içinde de 140 üniversite öğrencisine 200 TL nakdi yardımda bulunarak eğitime verdiği desteğini sürdürdü. Yapılan çalışmalar Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin tarafından da takdir belgesi ile ödüllendirildi.

Tarihi Kurşunlu Han’da düzenlenen tanıtım etkinliğine Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin, Belediye başkanı Gökhan Karaçoban, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, derneğin gönüllü üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Mantı Gününde konuşan Dernek Başkanı Ayşe Köseoğlu, “Yunus Emre Kültür ve Dayanışma Derneği ilçemizdeki eğitim, kültür ve sosyal alandaki faaliyetlerine katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur. İlçemizi ulusal ve uluslar arası platformlarda temsil edebilecek yetenek ve bilgi birikimine sahip olup, ancak maddi yetersizlikleri nedeniyle eğitimine devam edemeyecek durumdaki gençlerimize bir nebze de olsa destek olmak derneğimizin misyonunu oluşturmaktadır.

1998 yılından bu yana devam eden misyonumuzda 700 üniversite öğrencimiz eğitimini tamamlamıştır. 2016 yılı içerisinde 140 öğrencimize 200 TL nakdi para yardımı yaptık. 38 gönüllü üye ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gelir kaynağımız mantı, erişte, saç pidesi, kermes gibi faaliyetler ve hayırseverlerin bağışları oluşturuyor. Çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Törene katılan ve dernek üyelerine çalışmalarından dolayı birer takdir belgesi veren Alaşehir Kaymakamı Osman Bilgin ise şunları söyledi:

“Ülkemizin bu tür sosyal ve kültürel kuruluşlara çok ihtiyacı var. Bu tür etkinliklerle Alaşehir’imizde kültür mantığı daha da gelişecektir. Yunus Emre Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerini ve bağışçılarını kutluyorum.”
Düzenlenen etkinlikte katılımcılara mantı ikram edilirken, Alaşehir’de görev yapan müzik öğretmenlerinden oluşan koro katılımcılara müzik ziyafeti verdi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.