Jandarma Genel Komutanlığı, 1.457 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Yapıyor!

Jandarma Genel Komutanlığı’na 12 Lojistik branşında 1.457 Sözleşmeli Uzman Erbaş alımları yapılacak. Detaylar için…

Jandarma Genel Komutanlığı’na 12 Lojistik branşında 1.457 Sözleşmeli Uzman Erbaş alımları yapılacak. Detaylar için…

Uzman Erbaş Alım Detayları!

Yayımlanan kamu iş ilanı kapsamında tüm adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, en az ortaokul-ilköğretim mezunu olmaları istenmektedir.

Sadece erkek adayların başvuruları değerlendirmeye alınacak olup, adayların nüfus kaydına göre 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış olmaları, 27 yaşından küçük olmaları, sözleşmeli Erbaş ve Erlerden en az 3 senelik deneyimlerinin olması, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle 29 yaşını bitirmemiş olmaları istenmektedir.

Adayların askerlik yapma şartı bulunmayıp, tüm adayların en az 1.64 metre, en fazla ise 2.10 metre uzunluğunda olmaları, boy-kilo tablosunda yer alan oranları sağlıyor olmaları istenmektedir. Boy uzunluğu çıplak ayakla, ağırlık ise spor eşofman ile ölçülmektedir.

Ön başvurular www.jandarma.gov.tr internet adresinden gerçekleşecek olup, son başvuru tarihi 29 Kasım 2018 saat 17.00’a kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Ön başvuruları uygun görülen adayların seçme sınavları Jandarma Lojistik Komutanlığı Güvercinlik/Ankara adresinden icra edilecektir. Sınav tarihleri posta ile tebligat edilecektir. Sınav tarihlerinde değişiklik olmayacaktır. İş ilanı ile ilgili detaylı bilgi edinmek isteyenler haberin sonunda yer alan bağlantıdan yararlanabilirler.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?786cd156-ebc3-4248-bdad-ff627d097204