Ana SayfaGündemHalk Ozanımız Mahzuni Şerif Ölümünün 14. Yılında Anıldı

Halk Ozanımız Mahzuni Şerif Ölümünün 14. Yılında Anıldı
H

-

Maltepe’de, Türk halk müziğine söz ve besteleriyle birçok ölümsüz eser bırakan Mahzuni Şerif için gerçekleştirilen program, gazeteci Nebil Özgentürk tarafından hazırlanan ve Mahzuni Şerif’in yaşam öyküsünün anlatıldığı belgeselin gösterimiyle başladı. Programa şiirleriyle katılan şair Burhan Karacan, Aşık Mahzuni Şerif’in günümüzün Pir Sultan Abdal’ı olduğunu belirterek, “Mahzuni Şerif, nerede haksızlık varsa baş kaldırmasını bildi. Mahzuni Şerif olmak her babayiğidin harcı değildir. Doğru söyleyip dokuz köyden kovuldu. Onuncu köyü bizlerdik. Kendisini rahmet ve saygıyla anıyoruz” dedi.

Sahneye çıkan halk ozanı Nurettin Güleç de, “Türkülerimiz buradan Hacı Bektaş’a yol alsın. Mahzuni Şerif ve insanlık uğruna hayatını kaybeden değerleri anıyorum” diye konuştu. 

Halk müziğinin sevilen ismi Ali Ekber Eren ise korkak insanların türküleri olmadığına vurgu yaparak, “Bu yiğit türküleri Türkiye’de Aşık Mahzuni Şerif söylemiştir. Kendisini saygıyla anıyorum” şeklinde konuştu. Programda, halk müziği eserlerine ve Mahzuni Şerif’in türkülerine ve deyişlerine yer veren Eren ve Güleç’e, salonu dolduran izleyiciler eşlik etti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,355TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol