KKTC DAÜ’nün Uluslararası Gecesi renkli görüntülere…

Google Haberlere Abone Ol:

KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası İlişkiler ve Tanıtımdan Sorumlu Rektör Yardımcılığı ’na bağlı Uluslararası Ofis tarafından kültürler arası iletişimi ve etkileşimi güçlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen “Uluslararası Gece”, bu yıl DAÜ Atatürk Meydanı ’nda gerçekleştirildi. Gecede DAÜ öğrencilerinin yanı sıra 106 farklı ülkeden gelen öğrenciler geleneksel kıyafetleriyle yer aldı. Renkli bir ortamda bir araya gelen öğrenciler, kurdukları stantlarda kendi kültürlerini tanıttı. Konuk öğrencilerin ülkelerine has yemek kültürlerinin de diğer öğrencilerle paylaşıldığı gecede, yerel dans gösterilerinin yanı sıra müzikal etkinlikler de gerçekleştirildi.

Gecede Kıbrıs ve Türkiye Halk Dansları gösterisi, Kazakistan şarkı dinletisi, Türkmenistan şarkı ve dans gösterisi, Filistin geleneksel dans gösterisi, Sudan, İran, Rusya, Güney Afrika, Nijerya, Pakistan, Azerbaycan, Çad, Kuzey Irak dans gösterileri, Tacikistan, Yemen ve Ürdün şarkı dinletisi, Latin ve salsa dans gösterileri ile moda şov gösterisi gibi değişik kültürlerin etkinlikleri sahnelendi.

İstiklal Marşı ’nın DAÜ ve konuk öğrencilerle birlikle okunmasının ardından bir konuşma yapan KKTC DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam, DAÜ ’de 106 farklı kültürden gelen öğrenci profili olduğuna dikkat çekerek, DAÜ ’nün çok kültürlü bir kampüs yaşantısına sahip olduğunun altını çizdi. Dünya ülkelerinden neredeyse yarısının DAÜ ’de eğitim gördüğüne dikkat çeken Prof. Dr. Osam, dünyada birçok sıkıntılar yaşanmasına rağmen farklı kültürlerden gelen öğrencilerin DAÜ ’de huzur içerisinde yaşadığına vurgu yaptı. Prof. Dr. Osam, konuşmasının ardından geceye destek veren firmalara teşekkür plaketi takdim etti.
 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.