Ana Sayfa Gündem İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Bilim Şenliği…

İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde Bilim Şenliği…

Bilimsel Etkinlikleri Değerlendirme Ödül Töreni ’ne Esenyurt İlçe Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cuma Bayat ve öğrenciler katıldı. Törende konuşan Esenyurt İlçe Kaymakamı Ekrem İnci, “Üniversitelerimiz çok önemli. İstanbul Esenyurt Üniversitesi ’ni hiç yoktan böyle örnek bir üniversite haline dönüştürdüğü, desteklerini esirgemediği için Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizim de burada görev yapıyor olmamız gerçekten büyük onur ve gurur verici bir olay. Ben hep şunu düşünüyorum; bilgi tüketen toplum yerine bilgi üreten toplum olmamıza vesile olacak olanlar çok kıymetli hocalarımızdır. Ekonomik alanda ve her türlü alanda ülkemizi diğer ülkeler arasında daha ileri teknoloji üreten, teknoloji tüketen değil teknoloji üreten toplum haline gelmemizin en temel perspektifi siz değerli hocalarımızsınız. Sizlerin konuların içerisine daha fazla girmesi ve her üniversitenin Ar-Ge faaliyetleri artması gerekmektedir. 2002 ’den sonra zaten TUBİTAK başta olmak üzere Ar-Ge ’ye ayrılan yatırımlar artırıldı. Ülkemiz şuanda gerçekten savunma sanayi başta olmak üzere birçok alanda kendi teknolojisini üreterek gayri safi milli hâsılamıza gelir sağlamaya başladı. Bunlar çok anlamlı gelişmeler. İnşallah İstanbul Esenyurt Üniversitesi de gayri safi milli hâsılamıza katkı sağlayacak yeni inovatif buluşlar gerçekleştirir, bizler de onunla gurur duyarız. Tekrardan hayırlı olsun sizlerle birlikte burada olmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Üniversitelerin eğitim kurumlarının son halkası olduklarını vurgulayan İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cuma Bayat ise “Üniversiteler eğitim kurumlarının son halkasıdır. Üniversitelerin öncelikli görevleri arasında ülkenin ihtiyaçlarına göre her meslek dalında insan yetiştirmek, eğitmek ve ülkenin hizmetine sunmak vardır. Bunları yaparken diğer taraftan araştırma yapmak ve üniversitenin bilim seviyesini yükseltmek üniversiteyi diğer eğitim kurumlarından ayıran başlıca özelliktir. Bugün burada bu Ar-Ge ’yi yapan arkadaşlarımızın ödüllerini vermek üzere toplandık. Yapılan araştırmalar, özgün makaleler, bilimsel uluslararası dergilerde yayınlanmış kitaplar, ulusal ve uluslararası dillerde yazılmış kitaplar, sempozyumlarda sunulan bildiriler bu kapsamdaki yayınlardır. Bu yayınlar üniversitelerin sıralamasına etki eden faktörlerdir. Üniversiteler dünya çapında sıralanırken bu çalışmalardan puan alıyorlar. Aynı zamanda ülkeler bilim sıralamasında yine bu yayınlar sayesinde puan alıyorlar. Bu doğrultuda Sayın Hocalarımıza İstanbul Esenyurt Üniversitesi ’ne yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” açıklamalarında bulundu.
 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,811BeğenenlerBeğen
11,486TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,479TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler