Levent Uysal’dan Gençlere Mesaj

0

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Levent Uysal, “Ulu Önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü yaktığı bağımsızlık meşalesinin 97. yılını kutluyoruz. Gençlerimiz bu kutlu günü, çok iyi anlamalı ve yorumlamalıdır. Şimdi ve gelecekte birlik olarak kalabilmenin teminatı 97 yıl önce işgalci güçlere karşı verilmiş o büyük savaşı anlamaktır. Bizler de milli direnişin adı olan 19 Mayıs’lar sayesinde Atatürk’ün ilke ve inkılâpları doğrultusunda gençlerimizi bilimin ışığında yetiştirmeliyiz” diye konuştu.

“BAYRAĞI GENÇLER TAŞIYACAK”
Geleceğin teminatı olan gençlerin tarih bilinciyle aydınlatılarak ilim ve bilim bayrağını taşıyacaklarını belirten Uysal, “Ancak vatan ve millet sevgisiyle çağdaş dünyaya entegre olabiliriz. 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüyen Türkiye’miz, bu mücadeleyi verirken ‘eğitim’ birincil önem arz etmektedir. Bizim en önemli sorumluluğumuz, tarihini ve kültürünü bilen, inançlı, vatan sevgisiyle dolu, azimli, ahlaklı ve çalışkan gençler yetiştirmektir. Gençlerimizin görevi ise sonraki nesillere müreffeh bir ülke bırakmak için çalışmaktır. Ben de bu vesileyle Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, bu topraklarda özgürce yaşamamızı sağlayan Ulu Önder Atatürk ve milli mücadeleye ruh veren silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” açıklamalarında bulundu.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın