Ana SayfaGündemAntalya Expo'da Miss Eurasia Güzellik Yarışması Düzenlendi

Antalya Expo’da Miss Eurasia Güzellik Yarışması Düzenlendi
A

-

37 ülkeden ‘Miss Eurasia Güzellik Yarışması’ için Antalya’ya gelen kraliçe adayları, EXPO 2016 Antalya sergi alanından dünyaya barış mesajları verdi. Aralarında Rusya, İsrail, İtalya ve Türki Cumhuriyetlerinden güzellerin bulunduğu adaylar, ülke bahçelerini gezdi, 101 metrelik EXPO Kulesi’ne çıkıp fotoğraf çektirdi.
Türkiye’nin ilk EXPO’su olan ve 23 Nisan’da kapılarını ziyarete açan EXPO 2016 Antalya, 37 ülkeden ‘Miss Eurasia Güzellik Yarışması’ için gelen kraliçe adaylarını konuk etti. ‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla A1 kategorisinde düzenlenen ve 53 ülkenin katıldığı EXPO 2016 Antalya’ya gelen kraliçe adayları, bin 121 dönümlük alana hayran kaldı.
Kraliçe adaylarına proje ve EXPO 2016 Antalya’ya katılan ülkeler ile ilgili bilgi verildi. Baggy ile alan turuna çıkan kraliçe adayları, Sabah Şakayık Terası’ndan su gösterisini izledi. 80 metreye kadar yükselen fıskiyeleriyle Türkiye’nin en büyüğü olan EXPO Göleti’ndeki su gösterisini ilgiyle izleyen adaylar, Yeşil Köprü üzerinde foto muhabirlere ve kameramanlara poz verdi.

KRALİÇE ADAYLARINDAN BARIŞ VE DOSTLUK MESAJI
Birleşik Arap Emirlikleri’nden yarışmaya katılan Darya Koleychik, EXPO 2016 Antalya’yı ziyaret etmekten mutlu olduğunu söyledi. Birleşik Arap Emirlikleri kraliçe adayı Koleychik, şöyle konuştu:
“Bu çok büyük bir etkinlik. Burada çok güzel bir hava, çok sayıda çiçek ve dünyanın birçok ülkesinden insanı bir arada görünce çok şaşırdım. Türkiye’ye gelen çok sayıda arkadaşım var ve onlara mutlaka bu muhteşem yere gelmelerini söyleyeceğim.”
Sibirya adına yarışmaya katılan kraliçe adayı Alice Veresova da, her şeyin kendisi ve ülkesi için çok güzel olmasını dilerken, ilk kez bir EXPO gördüğünü söyledi, Veresova, “Burayı görmüş olmak mutluluk verici” dedi.

RUS GÜZEL: “TÜRKİYE VE BİZ ARKADAŞIZ”
Miss Euraisa’ya Rusya’dan katılan kraliçe adayı Maria Zarubina, EXPO 2016 Antalya’nın çok güzel olduğunu vurguladı ve 7 coğrafi mimaride yapılan Restoranlar Sokağı’nı beğendiğini söyledi. Rus aday, “Daha önce böyle bir yer görmemiştim. Sanırım Rusya da buraya gelmeli. Çünkü Türkiye ve biz arkadaşız. Bu nedenle Türkiye’ye ve Antalya’daki EXPO’ya gelmeliler. Burası gerçekten çok güzel. Bir çok şov var. Çiçekler var. Birçok güzel alan var’ derken Rusça, “Lütfen EXPO’yu ziyaret edin” çağrısında bulundu.
İsrailli kraliçe adayı Lilya Azarova da, EXPO 2016 Antalya’yı çok beğendiğini, herkesin ziyaret etmesi gerektiğini söyledi.
36 ülkeyi Türkiye’de ağırlamaktan mutlu olduğunu söyleyen ve yarışmada Türkiye’yi temsil edecek olan Bursalı 19 yaşındaki Nutkun Tezcan, güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. EXPO 2016 Antalya’ya ilk kez geldiğini söyleyen Tezcan, duygularını şöyle dile getirdi:
“Çok güzel bir yer ve 36 ülkeden kız arkadaşlarımı burada ağırlıyorum. Gerçekten çok güzel. İnşallah çok güzel geçecek. Türkiye’nin ilk EXPO’sunda 36 ülkeden arkadaşımı burada ağırlıyorum benim için çok gurur verici bir şey. İnşallah çok güzel geçecek. Burayı da çok beğendim. Antalya’yı da zaten çok seviyorum.”

DÜNYADAN İNSANLAR ANTALYA’YA GELİYOR
Miss Eurasia Güzellik Yarışmasını’nın Organizasyon Komitesi Başkanı Leon Karatygin, yarışmayı 7 yıldır Antalya’da yaptıklarını belirtti. Karatygin, “Çünkü burası çok güzel bir yer ve dünyanın bir çok yerinden gelen insanlar için çok ilginç yerleri var. EXPO 2016 da bu yerlerden biri ve çok önemli. Çünkü dünyanın her yerinden insanlar bilmeli ki biz çocukları ne kadar seviyoruz. Bu 36 ülkeden gelen güzel de buraya yalnızca yarışma için gelmedi. Konuşmak için, gelecek için dostluklar kurmaya geldi” dedi.

ÜLKE PAVİLYONLARINI ZİYARET ETTİLER
EXPO 2016 Antalya’ya katılan 53 ülke arasında yer alan Türkmenistan, Hindistan ve Azerbeycan pavilyonları, kendi ülke güzellerini ağırladı. Türkmenistan Kraliçe adayı Gülshat Baltayla, ülke pavilyonunda poz verdi ve sosyal medya için görüntüler çekti. Hindistan Pavilyonu’na giden Rashmi Buntwall de ilgiyle karşılandı. Koluna Hint kınası yaptıran kraliçe adayına küçük hediyeler verildi. Kraliçe adayı Oxana Rizayeva da ülkesi Azerbaycan pavilyonuna gitti ve bayrakları arasında kameralara poz verdi. Azeri kraliçe adayı, “Türkiye’den Antalya’dan EXPO 2016’dan Azerbeycan’a selamlar” diye kameralara anons verdi.

101 METREDE ‘ANTALYA SENİ SEVİYORUM’ MESAJI
Ülke bahçeleri, kurumsal bahçeler ve bitki heykellerin bulunduğu alanı gezen kraliçe adayları daha sonra Türkiye’nin ilk Eyfel’i diye adlandırılan 101 metre yüksekliğindeki Turkcell EXPO Kulesi’ne çıktı. Seyir terasından EXPO alanına bakan ve cam olan adrenalin terasında yürüyen güzeller, kameralara önce Türkçe olarak “Antalya seni seviyorum” ardından İngilizce ‘EXPO 2016’ diye bağırdı. EXPO Kulesi’nin ziyaretçileri, 37 ülkenin kraliçe adayını ilgiyle izledi.
Kraliçe adayları yaklaşık 3 saatlik turun ardından kamp yaptıkları otellerine geri döndü. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,351TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol