Ana SayfaKariyerHSBC Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

HSBC Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Bankacılık sektöründe adından sıkça söz ettiren HSBC Bankası, yılın belli dönemlerinde staj başvurularını kabul ediyor. Peki başvurular ne zaman? Adaylarda hangi kriterler aranıyor?

-

HSBC, Türk bankacılık sektöründe faaliyet yürütmekte olan yabancı sermayeli bankalardan biridir.

Türkiye genelinde hizmet vermekte olduğu yüzlerce şubesi ile hizmet vermekte olan HSBC, finansal hizmetlerinin yanı sıra bireylere banka kariyer imkanı da sunmaktadır. Özellikle de öğrencilik çağlarında üniversite ya da lise öğrencileri için staj programları düzenleyen banka, kendisine HSBC staj başvurusu yapan öğrencilerin başvurularını değerlendirmeye alarak, uygun bulduğu öğrencileri stajyer olarak bünyesine dahil etmektedir.

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada! <<<

2019 HSBC Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

HSBC, yaz dönemlerinde 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin;

 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,
 • Mühendislik Fakültesi,
 • Matematik ve İstatistik gibi bölümlerinde okumakta olan 3 ve 4’üncü sınıf öğrencileri
 • Yüksek lisans öğrencilerini yetiştirmek üzere stajyer olarak bünyesine katmaktadır.

Bu doğrultuda stajyer adaylarının 2019 HSBC staj başvurusunu alan banka, öğrencileri değerlendirmeye alarak sahip oldukları nitelikleri incelemektedir. HSBC bünyesinde staj yapacak olan öğrencilerin;

 • İyi derece İngilizce biliyor olması,
 • Ekonomi ve finans sektörüne ilgi duyuyor olması,
 • Sorumluluk sahibi olması,
 • Analitik düşünebilmesi,
 • Dinamik,
 • Araştırmacı,
 • Takım çalışmasına ayak uydurabilecek olması istenir.

Stajyerlerin haftanın 5 günü tam gün katılım gösterebilmesi gerekmektedir. Başvurusu onaylanan öğrenciler HSBC staj mülakatına davet edilmekte ve gerekli prosedürler işleme alınmaktadır.

HSBC staj başvurusu, bankanın stajyer alım ilanları yayımlamış olduğu kariyer siteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. HSBC staj tarihleri ise her yaz Temmuz – Ekim ayları arasıdır.

HSBC Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kariyer planlama doğrultusunda bankaya staj başvurusu yapacak olan stajyer adaylarının öncelikle HSBC stajyer iş ilanlarını takip etmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda banka tarafından ilan yayımlanmakta, adaylarda başvurularını internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Başvuru esnasında öğrencilerden talep edilen tek belge ise CV’dir.

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada! <<<

HSBC Stajyer Maaşları

HSBC stajyer maaşları, bankanın her yıl yaz döneminde uygulamalı eğitim vermek üzere belli bir süre için işe almış olduğu stajyerlere ödemek zorunda olduğu bir maaştır. Kanun ile sabit kılınan stajyer maaşlarını HSBC gibi her banka ödemek zorundadır. Bu doğrultuda bankanın ödemekte olduğu HSBC stajyer ücreti hakkında kesin bir rakam belirtmek mümkün değildir.

Bu içerikte yer alan staj bilgileri; önceki dönemlerde staj yapan öğrenciler tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. 2019 yılı döneminde staj yapacak kişilerin, ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden inceleme yapmasını tavsiye ederiz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler