Halkbank Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Türkiye’deki köklü bankalar arasında yer alan Halkbank, yılın belli dönemlerinde staj başvurularını kabul ediyor. Peki başvurular ne zaman? Adaylarda hangi kriterler aranıyor?

0
Halkbank Staj Başvuru Tarihleri ve Detayları

Halkbank, Türkiye’nin önce gelen kamu bankalarından biridir. Bünyesinde pek çok birey için kariyer planlama imkanı sağlayan Halkbank, öğrencilerin eğitimlerini tamamlamalarına adına staj imkanı da sağlamaktadır. Bu doğrultuda öğrenciler 2020 Halkbank staj başvurusu yaparak bankacılık kariyerinin ilk basamaklarını sağlam bir şekilde atabilmektedir. Peki merak ettiğiniz Halkbank staj başvuruları ne zaman yapılıyor? Ve daha da önemlisi banka öğrencilerde hangi şartları arıyor?

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

2020 Halkbank Staj Başvuru Ne Zaman ve Nereden Yapılır?

Bankacılık ya da Finans ile ilgili bir bölüm okuyan öğrenciler, genellikle eğitimleri gereğiyle staj yapmak durumundadır. Daha öğrencilik yıllarında iken iyi bir deneyim olması ve kariyerinin basamaklarının daha sağlam atılmasını isteyen öğrenciler, daha çok kamu bünyesindeki ya da sektördeki önemli bankalardan birini tercih etmektedir. Halkbankası da bu bankalardan biridir.

Öğrenciler staj dönemi gelmeden hemen önce Halkbank staj başvurusu yapmakta ve eğitimlerini bu şekilde tamamlamaktadır. Halk Bankası staj başvurusu direkt olarak banka şubelerinden ya da Halk Akademi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca Halkbank staj tarihleri ise Kış ve Yaz Dönemi için ikiye ayrılmaktadır. Bunlar;

  • Kış Dönemi için 1 Ekim – 15 Kasım,
  • Yaz Dönemi için 1 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasındadır.

Halkbank Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? Gerekli Belgeler Nelerdir?

Banka kariyer hedeflerine Halkbank ile başlangıç yapmak isteyen öğrenciler, staj başvurularını elektronik ortam üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Staj dönemlerinde ya da staj ilanları yayımlandığında öğrenciler CV’leri ile başvuruda bulunmaktadır. Başvuru esnasında gerekli olan tek belge CV olurken, işe alım sırasında ise öğrencinin okulundan onay belgesi gibi temin edilecek bazı belgeler talep edilebilmektedir.

>>> Bankaların Güncel Stajyer Alım İlanları Burada <<<

Halkbank Stajyer Maaşları

9 Aralık 2016 tarihinde 6764 kanun ile hem zorunlu hem de gönüllü staj yapacak olan öğrencilere ücret ödenmesi zorunlu hale getirilmiştir. Dolayısıyla Halkbank stajyer maaşları da bu doğrultuda öğrenciler için gününde verilmekte ve maaş imkanının yanı sıra yemek, tabldot gibi imkanlar da sunulmaktadır.

Öte yandan Halkbank çalışanlarının almış oldukları maaşlar hakkında net bir bilgi vermek mümkün olmadığı gibi, Halkbank staj ücreti hakkında da net bir bilgi vermek mümkün değildir. Bankaların genel olarak stajyerlerine vermiş olduğu ödemeler ortalama 1.000 Türk Lirası olup, Halkbank stajyer ücreti hakkında net bilgi bulunmamaktadır.

Bu içerikte yer alan staj bilgileri; önceki dönemlerde staj yapan öğrenciler tarafından sunulan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. 2020 yılı döneminde staj yapacak kişilerin, ilgili bankanın resmi internet sitesi üzerinden inceleme yapmasını tavsiye ederiz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın