2020 Akbank POS Başvuru, Başvuru İptali ve Arıza Bildirimi

1

POS cihazı, yapılan bir alışverişin ya da alınan bir hizmetin bedelinin nakit yerine kredi kartı ya da banka kartı kullanılarak ödenmesini sağlayan cihaza verilen addır. POS cihazı, genellikle işletmeler tarafından kullanılırken, bu cihazların temini bankalar aracılığı ile sağlanmaktadır. Hemen hemen her banka, işletmeleri kendisine bağlı üye iş yeri haline getirmek için pos cihazı ve kampanyaları sunmaktadır. Akbank POS ve Akbank sanal POS da bu cihaz ve kampanyalardan yalnızca biridir.

Akbank POS Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank POS ile Akbank üye iş yeri haline gelmek isteyen işletmeler bu cihaza başvuru için çeşitli yolları kullanabilmektedir. Akbank POS ve Akbank sanal POS başvurusu, bankanın internet sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilebileceği gibi, direkt olarak bankaya da yapılabilmektedir.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan online olarak yapılan başvuru işleminde işletme sahibinin başvuru formu doldurması gerekmektedir. İşletme sahibinin T.C. Kimlik numarası, iletişim bilgileri gibi bilgilerin yer aldığı bu form, doldurulduktan sonra sanal pos ücretleri ve pos makinesi ücretleri hakkında bilgi edinmekte ve cihaz tercihinde bulunarak yine online olarak elektronik ortamdan bankaya iletilmektedir. Başvuruyu alan banka ise değerlendirme yapmakta ve sonucunu SMS ya da e-mail yolu ile başvuru sahibine iletmektedir.

Akbank POS Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Akbank POS başvuru işlemini gerçekleştirdikten sonra cihazı almaktan vazgeçen işletme sahiplerinin iptal talebinde bulunması mümkündür. Başvuru işlemini iptal edebilmek için başvuru sahibinin direkt olarak Akbank Üye İş Yeri Destek Hattı ile iletişime geçmesi ve iptal nedenini belirterek iptal talebinde bulunması gerekmektedir. Şubelerden gerçekleştirilecek olan iptal işlemi de yine aynı şekilde şubelerdeki müşteri danışmanları ile görüşme gerçekleştirilerek yapılabilmektedir.

Akbank POS İade ve Arıza Bildirimi

Akbank POS kullanan, fakat kullanımı esnasında arıza çıkaran cihazlar için de, geri iade edilmek istenen cihazlar için de Akbank Üye İş Yeri Destek Hattı üzerinden hizmet verilmektedir. 444 28 28 ya da 0850 222 28 28 numaralı Akbank Üye İş Yeri Destek Hattı’nı arayarak Akbank POS iade talebinde bulunmak ya da arızadan dolayı servis talep edebilmek mümkündür.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

1 adet yorum var, sen de görüşlerini yaz!

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın