Garanti Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Garanti Bankası ATM para çekme limiti ya da para yatırma limiti banka tarafından müşterilerinin güvenliğini sağlamak maksadı ile uygulanmaktadır. Peki Garanti Bankası ATM para yatırma limiti ve çekme limiti ne kadar?

0

Garanti Bankası, Türk bankacılık sektörünün en önemli bankalarından biridir. Türkiye genelindeki yüzlerce şubesi ile hizmet vermekte olan banka, bu hizmetlerini yalnızca şubeleri ile kısıtlamamakta, en yakın Garanti Bankası ATM, internet bankacılığı, mobil şube ve Müşteri Hizmetleri ile de hizmetlerini kesintisiz hale getirmektedir. Üstelik ATM’leri üzerinden şubelerde gerçekleştirilen pek çok işlemi gerçekleştirme imkanı sağlayan banka, bu işlemlerden bazıları için güvenlik maksadı ile Garanti Bankası ATM para yatırma limiti ve Garanti BBVA ATM para çekme limiti gibi tedbirler almaktadır.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti
Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti

Garanti Bankası ATM para çekme limiti, banka tarafından müşterilerinin güvenliğini sağlamak maksadı ile uygulanmaktadır. Banka müşterileri bir gün içerisinde hesabından kısıtlı bir miktarda para çekerken, bu sayede geriye kalan parasını olası bir dolandırıcılık durumuna karşı güvence altına almaktadır. Bu doğrultuda uygulanan Garanti Bankası günlük para çekme limiti ise 5 bin TL olarak uygulanmaktadır. Bahsi geçen bu limitin üzerinde gerçekleştirilen para çekme işlemlerinden belli bir oranda komisyon ücreti alınmaktadır.

Garanti BBVA ATM Para Yatırma Limiti

ATM Para Yatırma Limiti
ATM Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası ATM para yatırma limiti de, yine banka tarafından müşterilerinin hesaplarını güvence altına almak amacıyla uygulanmaktadır. Bu doğrultuda uygulanan Garanti Bankası günlük para çekme limiti ise 12 bin TL kadardır. ATM’lere yatıran paraların 10 TL ve katları olması gerekmektedir. 12 bin TL’nin üzerinde para yatırabilmek için bir sonraki günün beklenmesi gerekmektedir. Ayrıca para yatırma işlemlerinde tek seferde yatırılacak olan banknotların en fazla 40 kadar olması gerekmektedir.

Garanti ATM İşlem Ücretleri

Garanti BBVA ATM en yakın cihaz üzerinden gerçekleştirilen bazı işlemler için banka tarafından belli oranlarda komisyon ve ücret alınmaktadır. Örneğin; Garanti Bankası ATM’leri üzerinden

  • Kartlı olarak bir başkasının hesabına yatırılan paralar için 8 TL,
  • Kartsız olarak başkasının hesabına yatırılan paralar için 12 TL alınmaktadır.

Yatırılan para tutarının;

  • 500 TL üzeri olması halinde alınan ücret 15 TL’ye çıkarken,
  • Mesai saatleri dışında yatırılan paralar için ise 15 ile 18 TL arasında ücret kesintisi yapılmaktadır.
Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın