Ana SayfaBankacılıkGaranti Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Garanti Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

Garanti Bankası ATM para çekme limiti ya da para yatırma limiti banka tarafından müşterilerinin güvenliğini sağlamak maksadı ile uygulanmaktadır. Peki Garanti Bankası ATM para yatırma limiti ve çekme limiti ne kadar?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası, Türk bankacılık sektörünün en önemli bankalarından biridir. Türkiye genelindeki yüzlerce şubesi ile hizmet vermekte olan banka, bu hizmetlerini yalnızca şubeleri ile kısıtlamamakta, en yakın Garanti Bankası ATM, internet bankacılığı, mobil şube ve Müşteri Hizmetleri ile de hizmetlerini kesintisiz hale getirmektedir. Üstelik ATM’leri üzerinden şubelerde gerçekleştirilen pek çok işlemi gerçekleştirme imkanı sağlayan banka, bu işlemlerden bazıları için güvenlik maksadı ile Garanti Bankası ATM para yatırma limiti ve Garanti BBVA ATM para çekme limiti gibi tedbirler almaktadır.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti
Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti

Garanti Bankası ATM para çekme limiti, banka tarafından müşterilerinin güvenliğini sağlamak maksadı ile uygulanmaktadır. Banka müşterileri bir gün içerisinde hesabından kısıtlı bir miktarda para çekerken, bu sayede geriye kalan parasını olası bir dolandırıcılık durumuna karşı güvence altına almaktadır. Bu doğrultuda uygulanan Garanti Bankası günlük para çekme limiti ise 5 bin TL olarak uygulanmaktadır. Bahsi geçen bu limitin üzerinde gerçekleştirilen para çekme işlemlerinden belli bir oranda komisyon ücreti alınmaktadır.

Garanti BBVA ATM Para Yatırma Limiti

ATM Para Yatırma Limiti
ATM Para Yatırma Limiti

Garanti Bankası ATM para yatırma limiti de, yine banka tarafından müşterilerinin hesaplarını güvence altına almak amacıyla uygulanmaktadır. Bu doğrultuda uygulanan Garanti Bankası günlük para çekme limiti ise 12 bin TL kadardır. ATM’lere yatıran paraların 10 TL ve katları olması gerekmektedir. 12 bin TL’nin üzerinde para yatırabilmek için bir sonraki günün beklenmesi gerekmektedir. Ayrıca para yatırma işlemlerinde tek seferde yatırılacak olan banknotların en fazla 40 kadar olması gerekmektedir.

Garanti ATM İşlem Ücretleri

Garanti BBVA ATM en yakın cihaz üzerinden gerçekleştirilen bazı işlemler için banka tarafından belli oranlarda komisyon ve ücret alınmaktadır. Örneğin; Garanti Bankası ATM’leri üzerinden

  • Kartlı olarak bir başkasının hesabına yatırılan paralar için 8 TL,
  • Kartsız olarak başkasının hesabına yatırılan paralar için 12 TL alınmaktadır.

Yatırılan para tutarının;

  • 500 TL üzeri olması halinde alınan ücret 15 TL’ye çıkarken,
  • Mesai saatleri dışında yatırılan paralar için ise 15 ile 18 TL arasında ücret kesintisi yapılmaktadır.
Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.