Ana SayfaBankacılıkTEB ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

TEB ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti
T

2019 TEB ATM para yatırma limiti, Türkiye Ekonomi Bankası tarafından müşterilerine özel olarak hesaplarını koruma altına alma maksadı ile uygulanan bir tedbir olarak bilinmektedir. Peki bu limitler ne kadar?

-

TEB, Türkiye’de vermiş olduğu bankacılık ürün ve hizmetleri ile ön plana çıkan bir bankadır. Geçmişten bugüne, ülke genelinde yüzlerce şubesi üzerinden tüketicilere sunmuş olduğu finansal hizmetleri ile bilinen banka, zaman içerisinde bu hizmetlerini en yakın TEB ATM, internet bankacılığı, mobil şube ve Müşteri Hizmetleri gibi çeşitli kanallar üzerinden vermeye başlamıştır. Öte yandan müşterilerinin şubelerde beklemesine gerek olmadan ATM’ler üzerinden para çekme – yatırma işlemleri gerçekleştirmelerine olanak sağlayan banka, TEB ATM para yatırma limiti ve TEB ATM para çekme limiti koyarak, müşterilerinin hesaplarını güvende tutmaya çalışmaktadır.

2019 TEB ATM Para Çekme Limiti

2019 TEB ATM para yatırma limiti, Türkiye Ekonomi Bankası tarafından müşterilerine özel olarak hesaplarını koruma altına alma maksadı ile uygulanan bir tedbir olarak bilinmektedir. Alınan bu tedbir sayesinde banka müşterileri ATM’ler üzerinden bir gün içerisinde belli bir miktarda para çekebilmekte ve hesabında geriye kalan para olası bir dolandırıcılık durumuna karşı güvence altında tutulmaktadır.

Bu doğrultuda banka tarafından uygulanan TEB günlük para çekme limiti 1000 TL kadardır. Bahsi geçen bu limitin üzerinde gerçekleştirilen tüm para çekme işlemlerinden belli bir miktar ücret talep edilmektedir.

TEB ATM Para Yatırma Limiti

TEB ATM para yatırma limiti, para çekme limitinde olduğu üzere müşterilerin güvenliği için uygulanmaktadır. Müşteriler için uygulanan bu TEB günlük para yatırma limiti kartlı + kartsız yatırma için 20 bin TL’dir. Bunun dışında;

  • Kredi kartı ödeme işlemleri için yatırılan paralar adına uygulanan limit 19 bin 990 TL,
  • Para yatırma ve kredi kartı ödeme işlem başına koyulan limit ise 6 bin TL kadardır.

TEB ATM İşlem Ücretleri

TEB ATM en yakın cihazlar üzerinden gerçekleştirilen bazı işlemlerden belli oranlarda komisyon alınmak ya da ücret kesintisi yapılmaktadır. Örneğin;

  • Limit üzerinde gerçekleştirilen para çekme işlemleri için 5 TL,
  • Kartsız olarak hesaba yatırılan paralardan 8 TL,
  • Kartsız olarak başkasının hesabına yatırılan paralardan 6 TL,
  • ATM’den şans oyunları ödemelerinde 1 TL ve bunun gibi çeşitli işlemler için çeşitli ücretler talep edilmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol