HSBC ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

HSBC, ATM cihazları üzerinden müşterilerine para çekme ve yatırma imkanı tanıyan bankalardan biri olurken, müşteri güvenliğini sağlamak adına bu işlemler için belli bir limit koymaktadır. Peki banka tarafından belirlenen güncel HSBC ATM para çekme limiti ya da HSBC ATM para yatırma limiti kadar?

0

HSBC, Türkiye’nin bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bir finans kuruluşudur. Türkiye’deki yüzlerce şubesi üzerinden kaliteli hizmet vermekte olan banka, bu hizmetlerini ayrıca en yakın HSBC ATM, internet bankacılığı, mobil şube ve Müşteri Hizmetleri ile kesintisiz bir hale getirmektedir. Üstelik ATM’leri aracılığı ile şubelerde gerçekleştirilen;

  • Para çekme,
  • Yatırma,
  • Transfer gibi çeşitli işlemleri gerçekleştirmeye olanak sağlayan banka, parasal konularda müşterilerinin güvenliği için HSBC ATM para çekme limiti ve HSBC ATM para yatırma limiti uygulamaktadır.

2022 HSBC ATM Para Çekme Limiti

HSBC, ATM cihazları üzerinden müşterilerine para çekme imkanı tanımaktadır. Fakat bu işlemler için HSBC günlük para çekme limiti getiren banka, bu limiti müşterisinin hesabına yer alan birikimini muhafaza altında tutabilmek maksadı ile uygulamaktadır. Bir gün içerisinde belli bir miktarda para çekebilen banka müşterisinin hesabı, bu uygulama sayesinde olası bir dolandırıcılık tehlikesine karşı tedbir altında tutulmaktadır. Bu durumda HSBC günlük para çekme limiti

  • Visa electron kart ile 5 bin TL,
  • Advance kart ile 6 bin TL,
  • Premier kart ile 8 bin TL kadardır.

HSBC ATM Para Yatırma Limiti

HSBC olarak banka tarafından uygulanan para yatırma limiti, para çekme limitinde olduğu üzere müşterilerin ve bankanın güvenliği amacıyla getirilen bir uygulamadır. HSBC günlük para yatırma limiti 50 bin TL olarak uygulanırken, yine ATM’ler üzerinden ödenen nakit kredi kartı borç ödeme limiti de 50 bin TL olarak uygulanmaktadır. Ayrıca banka müşterilerinin ATM’ler aracılığıyla para yatırma işlemlerinde yüklü miktarlardaki paraları tek seferde yatırmaması, en fazla 40 banknot olarak yatırması gerekmektedir.

HSBC ATM İşlem Ücretleri

HSBC ATM en yakın cihaz üzerinden gerçekleştirilen bazı işlemlerde, banka tarafından ücret kesintisi yapılmakta ya da komisyon alınmaktadır. Örneğin; herhangi bir HSBC banka ATM’si üzerinden gerçekleştirilen limit üstü para çekme işlemlerinde;

  • En az 5,
  • En fazla 15 TL ücret kesintisi yapılmaktadır.

Bunu dışında diğer bankaların ATM’sinden gerçekleştirilen;

  • Bakiye sorgulama işlemi işlemlerinde 0,27 TL,
  • Yurt içi nakit çekim işlemlerinde 1.05 TL + %1.15, yurtdışı çekim işlemlerindeyse 5,50 TL ücret kesintisi yapılmaktadır.
Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın