Ana Sayfa Gündem Öğrenen Bireyden Öğrenen Topluma Vizyonu

Öğrenen Bireyden Öğrenen Topluma Vizyonu

-

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş gruplarındaki vatandaşların sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek ve istihdam edilebilirliklerini arttırmak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, bilgiye erişimlerini kolaylaştırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşüm gerçekleştirmek vizyonuyla başlatılan “Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri” 25-29 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Toplumda öğrenme kültürünü yaygınlaştırmak, farkındalığı arttırmak ve öğrenmeye erişimi sağlamak amacıyla geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve halkın yoğun ilgisiyle karşılanan şenliğin ardından bu sene 2. İstanbul Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri 25 Mayıs’ta Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleşecek. Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Valiliği yetkililerinin katılım göstereceği açılış töreni ile başlayacak şenlikler Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin gösterileri ile devam edecek.

Şenlik boyunca açılacak stantlarda İstanbul’dan 79 kurum 400 etkinlik, kısa atölye çalışmaları ve gösteriler düzenleyecek. Ayrıca İstanbul’da 33 bin 938 kurstan yararlanan yaklaşık 800 bin kursiyerin bilgi ve becerilerini ortaya koyacağı bu etkinlikler 4 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.
 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,869BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
34TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler